Hostivař na Kladně střelce nenašla a svému soupeři podlehla!

V sobotu zavítali Hostíci do Kladna. Jako obvykle se dal očekávat kvalitní hokejbal plný pohledných akcí, tvrdých soubojů a silných emocí, jak už tomu tak v tomto typu derby bývá.

Kladno

2:0

0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Vaňourek . Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 58 . Střely na branku: 23:19 . Průběh utkání: 2:0 .

Jones (Křemenák) - Ježek, Řešátko, Doubrava, Lejsek, Opatrný, Hofmann, Cajthaml, Jedelský, Reirmayer, Patera, Daníček, Jelínek, Karanský, Schönherr, Vela

Drahoš (Keprt) - Nguyen, Ilušák, Sucharda, Houška, Vodehnal, Zámečník - Šťastný, Prager, Zavřel, Vrzák, Lehner, Smetana, Malysz, Ferfecki, Munk, Endyš

A bylo tomu tak ihned od začátku. Akce střídala akci a v obou brankovištích excelovali brankáři, kteří chvilkami přiváděli protihráče k šílenství. Marek Drahoš v naší bráně vytáhnul několik excelentních zákroků a domácí gólman zase brnkal na nervy obzvláště Šťastnému, který v každé třetině jel sám na brankáře kladenských, ale ten míček lapil nebo odklonil mimo bránu.

Jeden ze zlomů nastal ve druhé třetině, kdy nervozita, přemotivovanost, absence druhého rozhodčího a stav 0:0 spustil sérii nedovolených zákroků a zatímco domácí šli na trestnou dvakrát, my jsme se poroučeli třikrát a náš kapitán šel do šatny. Přesto byla hra vyrovnaná a oba týmy bez polevení držely tempo nastavené od úvodu zápasu. Kladenští nevyužili moře času v početní převaze. Lajna na oslabení výborně odběhala hru v početní nevýhodě a stav byl tak stále bezbrankový.

V závěrečné části začali mít převahu domácí rysové. Hostíci kontrovali a snažili se co jim síly stačily. Útočníci domácích čím dál častěji zabíhali za naše obránce, až se ve 35. minutě dostal kladenský Reitmayer před naši bránu a rychlou střelou nad rameno rozjásal fanoušky domácích. Zanedlouho se opět přiostřilo více než bylo zdrávo a opět se vylučovalo. Tentokrát už vyrovnaně, dvakrát na obou stranách. Bohužel v naší přesilovce ve 43. minutě si pro vyhozený míček běžel obránce přesilovkové lajny a chybným rozehráním předal míček rozeběhnutému Cajthamlovi, který se řítil osamocený na naši bránu a po druhé rozjásal domácí diváky. Ani závěrečné power-play nezměnilo stav a na tabuli tak svítil závěrečný stav 2:0 v náš neprospěch.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Vyrovnaný a těžký zápas, který pískal pouze jeden sudí. Díky tomu se ze zápasu postupem času stával agresivní boj o to kdo získá body. Ve třetí části jsme udělali dvě chyby v obranné činnosti, které Kladno využilo, zatím co nám se nedařilo překonat výborně chytajícího Jonese.