03.03.2020 Reportáž

B-tým začal jarní část vítězně. Vedoucí Ďáblice porazil 5:3!

Zimní pauza je minulostí a do jarních bojů o play-off se zapojila i mužská rezerva. Na začátek je nečekal zrovna jednoduchý soupeř. Béčko si však s lídrem pražské hokejbalové ligy poradilo.

12.kolo, sobota 29.2.2020

BBD

Benders Ďáblice

3:5

1:2,1:3,1:0

Branky a nahrávky: 0:51 Brož, 1:33 Michálek (Joukl), 15:33 Kalaš (Kucarov, Brož), 22:01 Kalaš (Brož), 25:37 Michálek (Joukl).
Rozhodčí: . Vyloučení: 1:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 10 . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klein, Hofmann - Zápotocký, Neklan, Hladký, Pecinka - Douša, Kubát, Netymach, Vávra, Gotfríd, Minár,

Kovář, Janovec - Pavel, Kucarov, Němeček, Přeslička, Joukl, Sklář - Brož, Krupka, Kalaš, Těšínský, Jirsák, Waltr, Vlach, Fišer, Michálek

Byla to právě Hostivař, která měla povedený začátek utkání. Během prvních dvou střídání vedli hosté po brankách Jana Vlacha a Lukáše Michálka už 2:0.

„Já si myslím, že se to hodně zlomilo už na začátku, když jsme dali ty první dva góly a pak jsme teda udělali dost chyb a zlomilo se to asi v tom, že soupeř neproměňoval své šance a my jsme to teda tak nějak udrželi,“ zhodnotil první třetinu Marek Kalaš, který narážel na fakt, že soupeř dokázal v první patnáctiminutovce výborně chytajícího Kováře překonat pouze jednou, zásluhou Davida Netymacha.

Kalaš byl ústřední postavou druhé části. Nejprve po 55 vteřinách stál na konci pohledné akce a míček bez problémů doklepával do prázdné branky. „Já jsem stál na modré, přemýšlel jsem, jestli se mám vrátit, nebo ne, tak jsem se klasicky nevrátil (smích) a Mára (Marek Brož) získal balonek na čáře, přeběhl do útočného pásma a vlastně mě v tu chvíli nikdo nehlídal, takže mi to tam dal (tentokrát Michal Kucarov) a já jsem tak chůzí došel mezi kruhy (smích) a zrovna mi to sedlo, takže jsem to trefil.“

O šest minut později zvyšoval 29letý útočník svým druhým gólem v zápase už na 4:1. Míček mu do mezikruží postrčil Marek Brož, který si v utkání připsal celkem 3 asistence, a Kalaš vymetl šibenici. To bylo na brankáře domácích, Robina Kleina, moc a své místo přenechal Antonínu Hofmannovi. Ten se mohl, ani ne minutu po svém příchodu, radovat se spoluhráči ze snížení, které obstaral Josef Minár. Hostík však přeci jen zakončil druhou třetinu s třígólovým náskokem. V před-brankovém prostoru se totiž podruhé v zápase nejlépe zorientoval Lukáš Michálek.

Třetí perioda byla ve znamení nedisciplinovanosti hostů, kteří soupeři nabídli hned 4 přesilovky, ovšem hráči Benders v nich nedokázali na jistého Kováře vyzrát. Paradoxně ho tak prostřelil tvrdou ránou od modré pouze ex-hostivařský Marek Zápotocký při plném počtu hráčů na hřišti a stanovil tím konečný výsledek utkání.

Hostivař B porazila Ďáblice 5:3 a na úvod si připsala cenný skalp těžkého protivníka.

Marek Kalaš, v utkání 2+0

„Mé pocity jsou samozřejmě kladné, protože jsme vyhráli nad těžkým soupeřem, který hraje na čele tabulky, což je dobrý vstup do jarní části a celou zimu jsme se na to připravovali. My jsme měli dobrý vstup, takže já si myslím, že super.“

Příští zápas odehraje B-tým v pondělí 16. března od 20:45 na Palmovce proti SHM HbC Fénix Praha