30.09.2019 Reportáž

Áčko konečně vítězné! Buldoci odjeli zpět do Brna s prázdnou!

Ke třetímu ligovému kolu 1.Národní ligy dorazilo na Palmovku Brno a Hostivař, vědoma si svých úvodních dvou proher, byla nucena zabojovat o první výhru v sezóně. Vrásky trenérům zcela jistě přidělalo zranění Jiřího Vaniše, ale i nemoc Otty Urbance. Šíře kádru ale i tak postavila na modrou čáru dvacítku borců, mezi nimiž se zjevili i nové tváře...

3.kolo, neděle 29.9.2019

5:3

2:1, 3:1, 0:1

BRN

Brno

Branky a nahrávky: 12:22 Čejka (Lux, Malina), 13:42 Kucharčík (Konečný, Fišer), 17:28 Kucharčík (D.Vaniš), 21:11 Kalaš (Brož), 29:36 Malina (Čejka, Lux) .
Rozhodčí: Danylec, Kasner . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 36:29 . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3 .

Štoural (Merta) - Dušák, Kubeš, Macek, Novotný, Konečný, Vaniš D., Sedláček, Přeslička - Lux, Čejka, Malina, Kalaš, Fišer, Brož, Jachek, Minarčík, Kucharčík, Kucarov

Sterenčák - Zapletal, Broulík, Zbranec, Gavenda, Smrž, Hána, Emmer, Skřivánek, Šmarda, Baláč, Hynek, Vysloužil, Klíma, Šíp, Nazad

První zápas v dresu Hostivaře čekal na Jana Fišera, Michaela Minarčíka, ale i Jana Luxe, který do Prahy přichází z extraligového Letohradu. Úvod utkání lépe vyšel hostům, kteří se už ve čtvrté minutě dostali do vedení po dorážce Šmardy. Hostivař poté musela ustát i oslabení, po kterém se hnala za vyrovnáním. Dočkala se ho ve třinácté minutě, kdy si míček po závaru našel Čejka a Sterenčáka prostřelil, 1:1! Za dalších osmdesát vteřin se navíc hostivařští radovali z gólu znamenajícího vedení, když obránce Konečný zpoza brány našel Kucharčíka a ani on se nemýlil. Domácí tak odcházeli po první části o gól spokojenější, od svého výkonu ale chtěli zcela jistě více.

Zvýšený pohyb a napadání mělo přinést problémy v defenzivě hostí. Už po pár minutách se zaskvěl další z šestnáctiletých klenotů, Daniel Vaniš, který po vyhraném souboji předložil míček Kucharčíkovi, který nezištnou střelou rozvlnil síť podruhé. Tlak Hostivaře stoupal a byl to Marek Kalaš, který dotlačil čtvrtý míček ve dvaadvacáté minutě za čáru a s Buldoky do vypadalo k radosti domácích příznivců bledě. Po time-outu hostí se hra opět více vyrovnala, více šancí si ale stále připisovali domácí hráči. Sterenčák ale už nekapituloval, když mu v jednom případě pomohla i tyč. Brněnští zvládli ještě v závěru druhé části vykřesat jiskru naděje, když druhý gól vstřelil po chybě domácího obránce Klíma. Na jeho gól ale našli Pražané bleskurychlou odpověď. Lux posunul ve středním pásmu na Čejku, který milimetrově našel před branku nabíhajícího Malinu! Ten elegantní kličkou celou akci vyšperkoval a Hostivař šla do šaten s tříbrankovým vedením.

Na rozdíl od druhé části, kdy nepadl jediný trest, se ve třetím dějství více vylučovalo. V přesilovkách se ale střelci ani na jedné straně příliš nepředvedli. Když už to vypadalo, že se skóre měnit nebude, uspěl v další z početních výhod hostující Šmarda a dal tak utkání konečnou podobu. Hostivař přehrála Brno především díky povedené druhé třetině 5:3 a slaví první vítězství v nové sezóně, na které bude chtít zcela jistě brzy navázat.

Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Plzní v samotném závěru!

25.4.2024

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!