29.09.2021 Reportáž

A tým v derby přehrál Kovo! Emmer opět dvougólový!

Po dvou neúspěšných duelech čekalo na první tým Hostivaře derby s Kovem Praha, které v prvních třech utkáních nezískalo ani bod!

5.kolo, úterý 28.9.2021

5:2

0:0, 3:2, 2:0

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 18:48 Kucharčík (Urbanec), 26:49 Emmer (Urbanec, Štěpáník), 28:22 Emmer (Dušák, Štěpáník), 44:27 Štěpáník, 44:32 Urbanec (Kucharčík, D.Vaniš) .
Rozhodčí: Danylec, Cícha . Vyloučení: 6:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 86 . Střely na branku: 17:22

Solar (Štoural) - Dušák, Konečný, Kubeš, Kučera, Novotný, Vaniš - Brož, Emmer, Hroch, Kucharčík, Malina, Píša, Štěpáník, Urbanec, Zyta

Humlíček (Šach) - Bureš, Bydžovský, Jizba, Kyclt, Ruda, Vršecký - Adam, Fluxa, Kočka, Pátek, Taufer, Terč, Votýpka, Wurdák, Winter

Vyrovnaná a urputná první třetina příliš vyložených šancí nepřinesla a tak nebylo divu, že se téměř devadesát diváků gólů nedočkalo.

Jinak tomu ale už bylo ve druhém dějství, kdy nejdříve dobře střílel hostující Kyclt a zanedlouho musel Solar v brance Hostivaře řešit pokus Kočky, který nebezpečně pálil z osy hřiště. V sedmnácté minutě šel pykat na trestnou Píša, hosté ale početní výhodu nevyužili, naopak, byli to domácí kdo se dostal do vedení, když se Kucharčík doslova procpal až do zakončení a dokázal z úhlu i zasunout míček za Humlíčka. Domácí byli na koni a brzy zkoušeli pozornost brankáře s vosou na hrudi Brož, Malina a Urbanec. Navazující tlak domácích dokázali hráči z Palmovky ustát, brzy se ale museli bránit v oslabení. S návratem potrestaného Terče mířil do tyče Malina a následovala další přesilovka! I Kovo ale dalo zapomenout na hlavní účel oslabení, když po vybojovaném a následně čistě vyhraném vhazování v útočné třetině napřáhl matador Ruda a vyrovnal! Domácí ale ještě v pokračující výhodě znovu odskočili na rozdíl jedné branky, když po nahrávce Urbance napřáhl na levém křídle Filip Emmer a bylo to 2:1! Ne na dlouho! V divokém závěru prostředního dějství se totiž z brankami doslova roztrhl pytel, k zakončení se dostal i Wurdák a bylo opět vyrovnáno! Hostivařští se ale z inkasovaného gólu rozhodně nesesypali, uběhla přesně minuta a bylo to zase o gól! Dušák vybídl v ose Emmera a ten nedal přesnou střelou Humlíčkovi šanci!

Hostivař v úvodu třetí části ubránila oslabení, Kovo se přesto tlačilo za vyrovnáním. V pětatřicáté minutě měl dobrou šanci na hokejce Jan Kočka, Miroslav Solar ale předvedl dobrý zákrok! Po vyloučení Novotného pálil tvrdě opět Ruda, brankář Hostivaře si ale připsal další pohotový zákrok lapačkou. Horko pod kotlem ale teprve mělo být! V jednačtyřicáté minutě se pakoval na trestnou Konečný, ani tato přesilovka z pohledu hostí ale využita nebyla... A tak přišla na řadu další! 45 vteřin před koncem základní hrací doby ale naštěstí musel za záchranou brzdu zatáhnout faulem Ruda a hrálo se ve čtyřech. Radim Štěpáník si záhy v souboji na kruhu sklepl míček a sám před brankou nezaváhal, 4:2! Domácí poté přidali ještě jeden gól, když Kucharčík našel Otto Urbance a ten našel skulinku mezi Humlíčkovými betony. Střetnutí s vyrovnaným a svižným průběhem tak bylo u konce. Domácí zvládli v závěru několik minut v oslabení a důležité utkání dotáhli k zisku tří bodů! Kovo si naopak musí na první body ještě počkat...

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Do zápasu jsme nastoupili s kompletními třemi pětkami a měli možnost individuálně shlédnout “divný“ zápas z Letohradu. Velkou vzpruhou pro nás tentokrát byla účast Luboše Novotného, naší tvrdou výztuhou zadních řad, která nám minulý zápas chyběla. V utkání už byly vidět některé prvky zrychlení hry, založení útoku. Bylo to odbojované, ale se vší úctou k soupeři, toto na další týmy nemusí stačit. Pořád chceme hrát hezký hokejbal, tvořit, dávat do prázdné branky. Ale pochvala celému týmu za zvládnutí závěru zápasu. Spousty ubráněných oslabení a vůle po vítězství, slavila úspěch.