12.09.2021 Reportáž

A tým slaví první výhru! V prodloužení rozhodl o výhře nad Ústím Malina!

Po porážce v Mostu přisoudilo druhé kolo Extraligy domácí Hostivaři dalšího silného soupeře ze Severních Čech. Do Prahy k Hostivařskému nádraží zavítal celek Elby Ústí nad Labem…

2.kolo, sobota 11.9.2021

4:3

1:0, 2:2, 0:1

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 5:06 Kucharčík (Štěpáník), 19:06 Urbanec (Dušák, Hroch), 28:24 Kucharčík (Kubeš), 46:51 Malina (Štěpáník) .
Rozhodčí: Danylec, Pečený . Vyloučení: 6:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 45 . Střely na branku: 32:39 .

Štoural (Solar) - Dušák, Fic, Konečný, Kubeš, Kučera, Novotný - Emmer, Hroch, Kucharčík, Malina, Píša, Štěpáník, Urbanec, Vosátka, Zyta

Rechtorik (Landt) - Bečvář, Kučera, Poláček, Sedláček, Sedláček, Smolík, Belica, Červinka, Giesel, Haas, Hruška, Magasanik, Michajličenko, Škurla, Stupka, Tomáš

Tým Pražanů měl týden na to, aby zahodil za hlavu prohru z mostecké haly a připravil se na první domácí utkání v sezóně.

Od začátku první třetiny bylo jasné, že se bude hrát rychlý hokejbal. Útočilo se na obou stranách, ale brankáři obou týmů byli bezchybní až do úvodu šesté minuty. To si proklestil cestu přes tři bránící hráče Radim Štěpáník a nezištnou přihrávkou z předbrankového prostoru našel Samuela Kucharčíka, který v čase 5:06 přesnou střelou do odkryté klece překonal Rechtorika. Po dalších čtyřiceti vteřinách však nabídl domácí celek Ústeckým početní výhodu po vyloučení Konečného za držení protihráče. Semknutá obrana Pražanů však toto oslabení ustála se ctí a skóre se neměnilo. Do konce první třetiny jsme mohli vidět podobný obraz hry, jako na začátku. Mocně se útočilo i bránilo na obou stranách, ale další změny skóre jsme se nedočkali. Do šatny odcházeli tedy spokojenější domácí borci.

Úvod druhé třetiny jasně naznačil, že se hosté s vývojem utkání nehodlají smířit. Okupovali útočné pásmo a Štoural v brance se měl co otáčet. Z tohoto mráčku naštěstí pro domácí nezapršelo. Po krosčeku hostujícího Haase dokonce domácí získali přesilovou hru. Tuto výhodu se v čase 19:06 podařilo přetavit do dvoubrankového vedení. Marek Hroch posunul míček k Danovi Dušákovi, který na modré čáře našel Ottu Urbance. Urbanec nabil ostrými a propálil vše, co mu stálo v cestě. Rechtorik již mohl pouze vyndat hrací předmět ze své sítě. Domácí celek byl na koni. Ale jak se říká „Nechval dne před večerem“. Za minutu a čtyřicet vteřin předvedli hosté před brankou Štoural ukázkovou kombinaci na jeden dotek. Míček putoval po ose Stupka, Michajličenko, Tomáš. Posledně jmenovaný se v čase 20:46 nemýlil a vykřesal naději pro Ústecký celek. O síle extraligového Ústí se mohli Pražané přesvědčit o pár desítek vteřin později. Za nedovolené bránění si šel odpočinout na trestnou lavici Tomáš Fic. A hosté trestali. V čase 21:35 přihrál Červinka nebráněnému Michajličenkovi, který pohotovou střelou do „teploměru“ Štourala srovnal skóre zápasu. Začínalo se tedy vlastně od nuly, ale začala přibývat vyloučení. Nejprve navštívil lavici vedle boxu časoměřičů domácí Kucharčík za nedovolenou hru vysokou holí. Hostům se však nepodařilo překlopit vedení na svou stranu. Minutu po návratu Kucharčíka se pro změnu poroučel na opačnou stranu hostující Bečvář za podražení. Ani Pražané však tuto početní výhodu nevyužili. Se stavem na ukazateli skóre se však nemínil smířit Samuel Kucharčík. V čase 28:24 přijal přihrávku od Kubeše, proběhl polovinu hřiště a ukázkovým blafákem poslal míček za bezmocného Rechtorika. Minutu poté však nabídli domácí hostům opět šanci na vyrovnání. To se odebral na trestnou lavici Urbanec za podrážení. I toto oslabení se podařilo ubránit a do šaten se šlo za nejtěsnějšího vedení domácí družiny.

Hned v úvodu třetí třetiny Radim Štěpáník nešťastně vyhodil míček za mantinel a byl potrestán dvouminutovým trestem. Zodpovědným bráněním se však podařilo zabránit Severočechům ve vyrovnání. Necelé dvě minuty po návratu Štěpáníka dokonce přišla příležitost k navýšení rozdílu ve skóre. Na lavici hanby odešel vychladnout Michajličenko. Začalo obléhání hostující branky. Rechtorik se měl co otáčet. Úlevu hostům přineslo vyhození až za brankovou čáru domácích. Tam se však zjevil jako tryskáč Martin Stupka a byť byl bráněn třemi domácími hráči, dokázal v čase 36:17 procedit backhandem míček za Štouralova záda. Vyrovnávací gól v oslabení evidentně nabudil hosty. Celý zápas doháněli ztrátu a teď získali psychickou výhodu na svou stranu. Domácí se však nehodlali vzdát. Vždyť pro ně byly ve hře první body v sezóně. Tlak do brány se na obou stranách zvyšoval, až vyústil v potyčku před Štouralovou brankou. Za toto vystoupení obdrželi shodně po dvou minutách domácí Malina a Ústecký Sedláček. Do konce regulérní hrací doby zbývalo pouze 34 sekund a tak se po zaznění sirény šlo do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení začalo opatrně z obou stran. Spousta prostoru a tři hráči na každé straně. Po uplynutí trestu obou hříšníků z konce základní hrací doby se do přerušení hry pokračovalo ve čtyřech hráčích na každé straně. Toho dokázali využít domácí, kdy Štěpáník přistrčil navrátilci z tresné Malinovi míček v závaru před hostující svatyní. Malina odčinil svůj prohřešek proti pravidlům a v čase 46:51 vsítil vítězný gól.

V pohledném, rychlém utkání nakonec berou dva body domácí, kteří se dokázali proti silnému soupeři čtyřikrát prosadit.

Již za týden čeká domácí borce další náročný zápas. Do Prahy přijede v letošní sezóně skvěle hrající Karviná. Byť již dvakrát prohrála, ukázala, že je velice silným týmem, kterému kryje záda výborný Lukáš Heczko.

Martin Davídek (trenér týmu) - Na zápas s Ústím jsme pozměnili nejen složení formací, ale i mentální přípravu před ním. Hráči nastoupili s velkým odhodláním a entuziasmem. Chtěli jsme odčinit porážku a mdlý výkon z Mostu. A to se nám i povedlo. Dobrý pohyb na hřišti, plnění stanovené taktiky. Byly k vidění krásné akce. Vyznačovali jsme se velkou bojovností, střelbou, součinností obrany s útokem. Zejména třetí lajna plnila svoji úlohu a nejenže svoje miniutkání dobře bránila, naopak často pro svoje spoluhráče z první pětky vybojovala pásmo a vytvořila si i pár slibných šancí. Nebudu vyzdvihovat hráče jako jednotlivce, fungovali jsme jako tým. Dva body jsou odměnou za náš výkon a vzpruhou do další práce.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!