06.11.2019 Reportáž

A tým přivezl z dalekých Malenovic bod! Jedinou trefu zaznamenal Vaniš!

První listopadovou neděli čekal na hráče prvního týmu Hostivaře dlouhý výjezd do nejvzdálenější destinace letošního ročníku 1. Ligy. Pro cestu do Zlína-Malenovic si několik odvážlivců zvolilo obávanou dálnici D1 a zbytek týmu využil jistoty přepravy po železnici. Žádný dopravní zádrhel se naštěstí nekonal a tak se mohla patnáctka hostivařských soustředit na zápas na jimi nenáviděném asfaltovém povrchu...

8.kolo, neděle 3.11.2019

MAL

Malenovice

2:1p

1:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7:12 J.Vaniš (Čejka, Malina) .
Rozhodčí: Černý, Popelka . Vyloučení: 9:7 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 20:34 . Průběh utkání: 0:1, 2:1 .

Terna (Zálešák) - Novák, Langer, Skyba, Mikl, Černý, Šimíček, Hladký, Havlík, Ševčík, Brázdil, Brázdil, Machálek, Huťka, Eibensteiner, Kalivoda

Štoural (Merta) - Dušák, Kubeš, Macek, Přeslička - J.Vaniš, Čejka, Malina, Urbanec, Palička, Brož, Píša, Jachek, Kucarov

První třetina začala pěkně od podlahy a hned po čtyřiceti sekundách se poroučel na trestnou lavici hostující Marcel Malina za nedovolené bránění. Přesilovka domácích však naštěstí zůstala nevyužita a tak se mohli Pražané pustit do dobývání branky domácích. Hrál se bojovný hokejbal s množstvím osobních soubojů u mantinelů, ale více ze hry měl hostující tým. Ten tuto snahu dokázal přetavit ve vedoucí gól, když v osmé minutě putoval míček po ose Malina-Čejka-Vaniš a posledně jmenovaný rozvlnil síť za zády domácího gólmana Terny. V jedenácté minutě mohlo být ještě veseleji. Po nedovoleném zákroku Šimíčka byla nabídnuta hostujícím první přesilová hra. Ovšem ostřelování Malenovické brány k úspěchu nevedlo. Naopak domácím se v závěrečné minutě první části hry podařilo vyrovnat po nedorozumění při střídání hostí. Rychlou kombinaci v útočném pásmu zakončil střelou „pod víko“ domácí Martin Brázdil. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá část hry se nesla v duchu jasné převahy celku z hlavního města. Ovšem šestnáct projektilů vypuštěných na branku Terny nenašlo svůj cíl. Ojedinělé výpady domácích zase bezpečně likvidoval pozorný Štoural, který ani jednu ze čtyř střel domácích nepropustil za svá záda. Ani přesilová hra domácích hned v úvodu druhé periody neznamenala změnu stavu. Bohužel ani na druhé straně hosté nedokázali využít ani jednu ze tří nabídnutých početních výhod. V prostřední části hry se neprosadil ani jeden tým a tak se za nerozhodného stavu vstupovalo i do závěrečné třetiny.

Hned ve druhé minutě nabídli domácí hostům přesilovou hru po faulu kapitána Skyby. Avšak ani s touto početní výhodou nenaložili hosté podle svých představ. Provinilec Skyba se však na hřišti dlouho neohřál a po patnácti vteřinách se vracel zpět na ještě teplou lavici hanby za podražení. Z této další přesilové hry uplynulo pouhých třicet vteřin kdy si po závaru před domácí brankou šli vyříkat své názory na hru domácí Hladký s Hostivařským Danielem Dušákem. Rohovnické vystoupení obou aktérů však bylo to poslední, co v zápase předvedli. Spravedlivých 5+OK pro oba ukončilo jejich působení v tomto duelu. Ani vypjatý závěr třetí periody však nepřinesl rozuzlení této nedělní hádanky.

A tak došlo na prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách. Do prodloužení si však přinesl hostující celek více než minutovou přesilovou hru. Početní výhoda však výhodou nebyla neboť skóre zůstalo stejné. A tak okřídlené nedáš – dostaneš platilo i tentokrát. Po zmatku ve vlastním obranném pásmu a individuální chybě se dostal k míčku dobře forčekující Jan Brázdil a se štěstím jej prostrčil za Štouralova záda.

Již příští neděli tady bude šance na reparát, kdy na Palmovku zavítají plzeňské Litice.