14.11.2022 Reportáž

A tým na Lužinách neuspěl! Prohrál s dominantním Kert Parkem.

Hostivařský A tým vyrazil v sobotní podvečer na Lužiny, kde ho na svém hřišti přivítal obhájce extraligového titulu, tým HC Kert Park Praha! Ten byl od začátku dominantní, využil velké nedisciplinovanosti Hostivaře a s přehledem zvítězil 7:2.

12.kolo, sobota 12.11.2022

KER

Kert Park Praha

7:2

2:0, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: 29:40 Čejka, 32:23 D.Vaniš (Pátek, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Hrubý, Pečený . Vyloučení: 7:13 . Využití: 3:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 75 . Střely na branku: 33:16 . Průběh utkání: 6:0, 6:2, 7:2 .

Návara (Varga) - Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Novák, Rozenberg, Šperl, Vrabec - Danko, Fejfar, Jágr, L. Lhota, T.Lhota, Peschout, Plzák, Štefka, Vaněk, Zvonek

Štoural (od 25. Majerníček) - Čápek, Kubeš, Kučera, Kucharčík, Novotný, Pírek - Čejka, Grepl, Hroch, Lehner, Pátek, Urbanec, D. Vaniš, J.Vaniš, Vosátka

Utkání začalo ve vysokém tempu, které sedělo více domácím. Hostivař šla už ve 4. minutě do dvojnásobného oslabení po faulech Urbance a Pátka. Obě dvě početní výhody dokázali domácí potvrdit, když se nejdříve v čase 4:41 prosadil L. Lhota a v čase 5:26 Fejfar. Druhý střelec Kert Parku krátce po druhé brance daroval početní výhodu i pro Hostivař, ta ji ovšem nedokázala využít. Další branky v 1. třetině již nepadli. V 11. minutě fauloval tvrdou ranou do oblasti hlavy a krku Hostivařský Kucharčík domácího hráče Kovárníka a vysloužil si trest na pět minut plus do konce utkání. Kert Park ale dlouhou přesilovku využít nedokázal.

Další branka padla až v 22. minutě, kdy se opět dokázali prosadit domácí a po brance Zvonka spustili svojí nejlepší pasáž v zápase. Během šesti minut dokázali po brankách Fejfara, T. Lhoty a Šperla navýšit skóre na 6:0. Po čtvrtém inkasovaném gólu přenechal Hostivařský brankář Štoural místo v brance svému kolegovi Majerníčkovi.

Hostivař dokázala odpovědět až na konci 2. třetiny, kdy v čase 29:40 snížil na 6:1 střelou z dálky kapitán Hostivaře Jan Čejka. A tým se na začátku 3. třetiny dokázal na chvíli nadechnout brankou Daniela Vaniše, který snížil na 6:2. Veškeré šance na drama v zápase nechal rozplynout brankou na 7:2 Jágr. V závěru utkání došlo k několika potyčkám mezi oba týmy, skóre se však už neměnilo.

Hostivař tedy odjíždí z Lužin s prázdnou a připisuje si třetí prohru v řadě. Šanci na ukončení této série dostanou už za týden na domácím hřišti, kam dorazí Pardubice.