HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.06.2019 Aktuální zprávy

Z gauče až do reprezentace! Tomáš Keprt si v závěru sezóny vybral svou odměnu!

Patnáctiletý brankář Tomáš Keprt patří jednoznačně k nejpracovitějším jedincům v hostivařských řadách a ne náhodou se tak dočkal v závěru letošní sezóny za svou práci výrazné odměny! Reprezentační dres totiž nelze považovat za nic jiného...

Měl úspěšnou sezónu z pohledu individuálních výkonů a čísel, týmový úspěch ale nepřišel. „Rozhodně jsme měli na víc", říká patnáctiletý talent, kterého dříve účast na kempech mladšího "reprezentačního" výběru míjela. O to s větší radostí a nadšením jistě zabojoval o pozici mezi třemi brankáři národního týmu do 15 let, který se v dalších dnech představí na Světovém poháru v České Třebové...

Jako u každého rozhovoru se i v tvém případě musíme nejdříve zeptat, jak hodnotíš uplynulou sezónu z pohledu starších žáků?

Myslím, že se shodneme na tom, že naše sezóna neskončila úplně podle našich očekávání a tak, jak bychom si přáli. Měli jsme v sezóně horší zápasy, lepší zápasy, jako například proti Kladnu, jenže v té nejdůležitější části jsme bohužel zklamali a vůbec se nám nevydařila. Rozhodně jsme měli na víc. Celkově si ale myslím, že jsme díky tomu dostali větší motivaci zabrat a příští sezónu se vrátit silnější.

Co podle tebe týmu chybělo, aby se probojoval do finálového turnaje mezi nejlepší?

Jednoznačně nás opustilo štěstí, až bych řekl, že přišlo neštěstí. Když se vám zrání několik naprosto klíčových hráčů, na kterých většinou závisí výsledek, je to smůla, se kterou jsme nebyli schopní si poradit.

Tobě osobně se ale dařilo a dost pravděpodobně i za svou pracovitost si byl trenéry odměněn individuálním oceněním na slavnostním Galavečeru. Proč myslíš, že se v těžké konkurenci spoluhráčů rozhodli právě pro tebe?

Abych byl upřímný, tak ani nevím. Jak Mára Drahoš, tak Adam Šťastný měli skvělou sezónu. Adam, to byl kolikrát tahoun týmu a rozhodoval zápasy. Mára, ten měl hodně individuálních úspěchů a zrovna on si myslím, že na tom byl podobně jako já. Do všeho jsme šli spolu, navzájem se podporovali a i když je mezi námi určitě rivalita v bráně o tom, kdo bude chytat, tak jsme to oba hodili za hlavu a místo naštvání z volby trenéra jsme si pomáhali a udržovali se v dobré náladě.

Ještě větší odměnou za úspěšnou sezónu je pro tebe ale určitě účast na Světovém poháru, v dresu národního týmu do 15 let. Co pro tebe tato událost znamená?

Vše to začalo shodou náhod, kdy jsem s ničím nepočítal, ležel si doma na gauči a sledoval NHL. Když mi volal Jarda (trenér Jaroslav Skalický, pozn. autora), že na kempu v Hořovicích vypadl jeden gólman, ani jsem nevěděl co dělat. Výstroj jsem měl v Koma aréně, kde na mě čekala k dalšímu tréninku. Tak jsem se s bráchou zvedl a jel si vybojovat nominaci. Pak už jsem jen dělal to, co trénuju celý rok. Za to, že jsem až ve finální nominaci, jsem neskutečně rád, protože vidím, jak se vyplatila ta dřina kterou do toho vkládám.

Patříš mezi nezvykle pracovité jedince, výrazně si hlídáš životosprávu i individuální přípravu. Jak by si ale charakterizoval sám sebe a čeho by si chtěl v hokejbalu dosáhnout?

Snažím se na sobě pracovat, abych dosáhl něčeho pořádného a neseděl jen doma u kompu. V létě to pak i na pláži vypadá lépe, co si budem (směje se). A cíle? Rozhodně si udržovat pozici v repre, ale hlavně vybojovat i nějaký ten větší úspěch s Hostivaří, který se mně a stejně starým klukům, zatím celkem vyhýbá.

Redakce

 
 

Mladší žáci si poradili s Elbou! Hradil byl u čtyř gólů!

18.11.2019

Junioři rozhodli v přesilovkách a Plzeň přehráli 6:1!

16.11.2019

Přípravka tentokrát se zápornou bilancí! V sobotu bojovala na Kladně a v Čimicích!

15.11.2019

„Začínáme na hřišti více komunikovat", těší obránce mladších žáků Patrika Švece!

13.11.2019

Partneři klubu