30.05.2022 Turnaje

U14 bojovala na Slovensku! Zahrála si s Nitrou a Zohorem!

Ačkoliv se dosud ročníky 2008 a 2009 v jednom týmu Hostivaře nikdy nepotkaly, vyrazily společně v posledním květnovém víkendu na Slovensko, kde se dvakrát utkaly s domácí Nitrou a také soupeřem ze Zohoru.

Právě Zohor byl po příjezdu Hostivaři soupeřem číslo jedna! První formace z ročníku 2008 vstoupila do utkání s obrovskou chutí a kombinačně se prodírala do jednoho zakončení za druhým! Skóre otevřel obránce Votava, na kterého brzy navázal i nejmladší člen výpravy, Vojtěch Coufal. Další pokračování pak už ale bylo především v režii první pětice. Ta přidávala v každém svém střídání gól za gólem a skóre se zastavilo v podobě 10:1!

HBK Roconaba Zohor - HBC Hostivař 1:10 (0:6, 1:2, 0:2)

Branky: 4x Hradil, 3x Skála, Coufal, Michek, Votava

Hráč zápasu: Adam Votava

Po obědě přišel čas na duel proti domácí Nitře, která dopoledne paradoxně se Zohorem prohrála po samostatných nájezdech, Pražany ale dokázala už v první periodě zatlačit a byl to brankář Kryštof Kadlec, kterému hostivařští museli být vděčni za bezbrankový stav v první třetině. I oni naráželi ale na skvěle chytající brankářku domácích Rytířů! Ta si několikrát smlsla na jindy produktivním útoku kolem centra Filipa Hradila. Domácí se dostali ve druhém dějství do vedení, Hostivař se ale ne a ne prosadit i z těch nejvyloženějších šancí. Nakonec se to ale přeci jen povedlo, když Otras našel v úhlu Hradila, ten si míček potáhl až před brankářku Nitry a vyrovnal! Pražané se ale neradovali z vedení dlouho, protože za necelé dvě minuty, v čase 37:34, inkasovali znovu a čekalo je opět dotahování. Proti ale byla i nadále domácí obrana spolu s pozornou brankářkou, která už žádný míček za svá záda nepropustila a Hostivař tak těsně padla, 1:2.

HBK Nitrianski Rytieri - HBC Hostivař 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: Hradil

Hráč zápasu: Kryštof Kadlec

Pozdní odpolední čas pak patřil sledování semifinálového utkání ledního hokeje, posezení u výtečného gulášku od pořádajícího týmu, sledování utkání místní městské ligy a posléze večeři a ubytování v centru města, v hotelu Zobor. Celá výprava brzy vytuhla a těšila se na dopolední odvetu s domácí Nitrou, ve které hodlala uspět!

Dobrá snídaně a procházka nachystala brzy ráno dvacetičlenný soubor do dalšího boje.

Hostivař vstoupila do odvety s Rytíři lépe, opět ale narážela na dobře chytajícího brankáře a pozornou obranu. I Kotík v brance týmu z Prahy se ale musel několikrát vyznamenat. Do vedení dostal Hostivař v čase 11:23 Filip Hradil, který opět těžil z výborné spolupráce se svým dvojčetem, Adamem Michkem! Skóre se poté dlouho neměnilo a vypadalo to, že stejně jako v sobotu, ani tentokrát příliš branek padat nebude. V pětadvacáté minutě se ale z rohu dobře uvolnil Matěj Havlík a zvýšil na 2:0! Rozjetá Hostivař poté bleskurychle přidala dva góly a byla to opět dvojice Hradil - Michek, která dokonale rozebrala obranu domácích a stav byl už 4:0! Nitra rychle reagovala svým prvním gólem v utkání, stav se pak ale až do sirény neměnil. V čase 33:03 přidal pátý gól hostivařských Adam Michek a mohlo se zdát, že je rozhodnuto. Soupeř se ale zmátořil a v dalším pokračování si vytvořil nespočet dobrých příležitostí. V jednačtyřicáté minutě snížil dokonce na rozdíl dvou branek a na drama bylo zaděláno ještě více poté, co se na trestnou pakoval obránce Němec. Hostivař už ale tlak Rytířů ustála a v odvetě, která opět přinesla dobrou a vyrovnanou podívanou, zvítězila 5:3!

HBK Nitrianski Rytieri - HBC Hostivař 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

Branky: 3x Hradil, Havlík, Michek

Hráč zápasu: Otto Menzel

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Výjezd na Slovensko jsme si užili a jsme rádi, že jeho součástí byla i kvalitní zápasová konfrontace. Zvláště zápasy s domácí Nitrou měly náboj. Domácím děkujeme za příjemné přijetí a pohoštění a budeme rádi, pakliže je v budoucnu budeme moci přivítat i v našem areálu.

Sestava Hostivaře v Nitře: Exner, Kotík, Kadlec, Menzel - Votava, Režnárek, Němec, Martinec, Klein, Hrodek - Skála, Hradil, Michek, Otras, Havlík, Bajkai, Zářecký, Coufal, Vysoký, Čejka