HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.06.2019 Aktuální zprávy

To byla jízda! Dorost přivezl do Hostivaře další mistrovský pohár!

Opět po dvou letech dorazil do Hostivaře hokejbalový titul! Vybojoval ho dorost, který jel na finálový turnaj do Veselí nad Lužnicí v pozici jednoho ze dvou papírových favoritů a svou pověst potvrdil! Ve čtveřici utkání vstřelil až neuvěřitelných jednatřicet branek a zaslouženě se tak těší z titulu mistra republiky!

Krásný sportovní areál a zimní stadion ve Veselí nad Lužnicí přivítal v horkém červnovém počasí záverečný turnaj extraligy dorostenců. O titul Mistra české republiky v této kategorii přijelo bojovat hned pět týmů. A nechyběl mezi nimi ani ten z Hostivaře. Mužstvo na jih Čech vyráželo, až na marody Sedláčka a Kaisera, v kompletním složení a s velkým odhodláním potvrdit roli jednoho z favoritů. Předpoklady bookmakerů a předsevzetí celého mužstva se začaly naplňovat hned od úvodního klání. V něm se hostivařským postavili do cesty Kelti z Berouna. Tedy tým, se kterým v základní části Hostivař dokázala dvakrát vyhrát na nájezdy a v posledním měření sil dokonce prohrála. Žádné další překvapení se ale nekonalo a po dvou vyrovnaných třetinách přišla pětigólová smršť v té třetí. Vítězství 7:0 znamenalo velmi vydařený vstup do turnaje.

Také ve druhém utkání čekal na hostivařské mužstvo dobře známý soupeř. Alpiq Kladno postoupil suverénně ze semifinálového turnaje a dobrou formu chtěl potvrdit i proti svému tradičnímu rivalovi z Prahy. Zpočátku se opět utkání jevilo jako vyrovnané, ale postupem času se projevila větší kvalita na straně Hostivaře a zrodil se další jednoznačný výsledek, 8:3 z pohledu HBC Hostivař. Nejtěžším soupeřem prvního dne tak byl nakonec velmi kluzký povrch, na kterém se utkání odehrávala.

Druhý den nabídl papírově i fakticky předčasné finále celého turnaje. Narazili na sebe dva suverénní vítězové svých divizí a velcí konkurenti v boji o mistrovský titul, HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice proti HBC Hostivař. V systému turnaje, který se hrál "každý s každým" bylo jasné, že vítěz tohoto utkání bude brát vše. Odpovídala tomu také atmosféra na hřišti i v ochozech. od prvních vteřin se hrál velmi rychlý a důrazný hokejbal, pokud to jen dovolil klouzavý povrch. Vyrovnaný průběh první třetiny jako první prolomili hostivařští. Pardubičtí dokázali velmi brzy odpovědět, ale hostivařští si do konce třetiny vzali svoje vedení zpět. Boj o každý centimetr hřiště pokračoval i ve druhé třetině, přičemž hostivařské mužstvo bylo o poznání nebezpečnější a působilo svěžejším
dojmem. Na třetí gól pražanů stihli ještě pardubičtí zareagovat a ke konci druhé třetiny se několikrát velmi nebezpečně tlačili za
vyrovnáním. Hostivař ale odolala a do šaten se šlo opět s jednogólovým náskokem na straně HBC Hostivař. Třetí třetina nabídla zcela jiný obrázek hry. Pardubickým, kteří od začátku utkání hráli na dvě pětky začaly viditelně ubývat síly a pražané nemilosrdně trestali. Konečný výsledek 6 - 2 z pohledu HBC Hostivař byl poměrně velmi překvapivý, ale z pohledu dění na hřišti odpovídající.

K poslednímu zápasu turnaje nastupovala družina trenérů Skalického a Vaniše jako již jistí vítězové a Mistři republiky. Ani tento pocit ale neubral hráčům na odhodlání vyhrát celý turnaj bez ztráty bodu a svítkovské Stars vyprovodili v poměru 10:3. Při následném slavnostním ceremoniálu pak jejich radost mohla propuknout naplno. Poprvé v historii klubu se dorostenci HBC Hostivař mohou pyšnit titulem Mistr republiky!!!!

REPORTY K JEDNOTLIVÝM UTKÁNÍM

SK Kelti 2008

HBC Alpiq Kladno

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

HBC JTEKT Svítkov Stars

A jak finálový turnaj hodnotili trenér Jiří Vaniš a kapitán týmu David Srp?

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Po dvou letech jsme do klubové sbírky HBC Hostivař přidali další zlaté medaile. Být toho součástí, dělat to s klukama a dalšími lidmi, které to baví a naplňuje radostí, cítit podporu rodičů, fanoušků a celého klubu... to je opravdu radost.

Jaroslav Skalický (asistent trenéra HBC Hostivař) - Sezóna byla velmi náročná, protože máme několik propojených kategorií a uspět ve všech, je myslím neskutečný úspěch pro celou Hostivař. Jsem rád, že i naše parta mohla přispět k celkovému úspěchu klubu. Vše začíná od těch nejmenších a když se Vám daří a zůstanou silní jedinci, můžete za pár let sbírat obrovské úspěchy. Nám se to naplnilo a jsem velice rád, že jsme do Hostivaře mohly opět přivézt zlato. Tato parta to Vše se zlatem nastartovala a věřím, že neřekla své poslední slovo. K turnaji mám pouze to, že povrch na kterém se hrálo byl zvolen nešikovně, protože veškeré vrcholné akce a příprava probíhá především na plastovém povrchu. Prostředí a lidé ve Veselí byli ale skvělí. Klukům patří obrovský dík, protože to co dokázali nejen ve Veselí jim už nikdo neodpáře a budou navždy zapsáni zlatým písmem. Chtěl bych poděkovat především své rodině, kolegovi Jirkovi, předsedovi klubu a samozřejmě početnému Fan klubu nejen z Veselí. Také nesmím zapomenout na všechny fanoušky, kteří nás povzbuzovali na dálku u online přenosů. Myslím si, že tím se má mise u hokejbalu zcela naplnila. Turnaj i celou sezónu jsem si s touto partou neskutečně užil. Týme, Děkuji ti za Vše

David Srp (kapitán HBC Hostivař) - Turnaj hodnotím pochopitelně kladně, jsem rád, že jsem mohl být součástí takhle úspěšné sezóny pro celou hokejbalovou Hostivař. Celý víkend byl super, s touhle skvělou bandou to ani jinak nejde. Jsem rád, že všichni kluci co se k nám tuto sezónu připojili, skvěle zapadli. Teď už nám jen zbývá dobře sezónu oslavit.

Redakce

 
 

„Nesmíme dát soupeři šanci tvořit hru", říká před startem dorostenecké soutěže Adam Šťastný!

13.9.2019

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! Nad Plzní brali všechny body!

10.9.2019

Mladší žáci přivezli z Lužin bronz! Ligová soutěž může odstartovat!

9.9.2019

Junioři vstoupí do soutěže jako první! Na Palmovku přijede Plzeň!

5.9.2019

Partneři klubu