HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
24.02.2018 Aktuální zprávy

Také starší žáci už se přestěhovali na hřiště! V neděli ale ještě vyrazí na lyže!

Venku pořádně přituhuje a hokejbalisté se pomalu stěhují z vyhřátých tělocvičen na plastové podlahy hokejbalových hřišť. Nejinak je tomu i v případě starších žáků Hostivaře, kteří si poprvé osahali hokejky tuto středu.

První jarní ligový souboj je čeká v příštím víkendu, kdy v Čimicích vyzvou Kovo. O tom, jak se přes zimu tým starších žáků připravoval, promluvil hlavní trenér Tomáš Grepl: V úvodu přípravy jsme se soustředili na posílení svalstva, a to zejména na svaly důležité pro běh. Druhá část už se točila především kolem rychlosti a obratnosti. Trénovali jsme stabilně třikrát týdně, z toho dvakrát v oblíbeném centru Parmská a jednou v tělocvičně. Teď nás ještě čeká v neděli lyžování v Rokytnici nad Jizerou, abychom se trochu odreagovali a ještě více stmelili kolektiv", vypočítává trenér, jehož tým je po podzimní části ve své soutěži na čtvrtém, tedy nepostupovém místě. V jarní části máme jasný cíl, a to pokusit se ještě porvat o Mistrovství republiky, i když naše šance jsou už spíše v teoretické rovině. Předně ale musíme zapracovat především na individuálních dovednostech hráčů a hru v obranném pásmu, která nám na podzim dělala velké potíže."

Tým starších žáků má za sebou i přípravný turnaj v Plzni, kde se utkal s trojicí těžkých soupeřů a žádný med ho nečeká ani v úvodu jara. Hned první dva zápasy sehraje hostivařská družina s vedoucím týmem TJ Kovo Praha, který v minulém víkendu zvítězil na přípravném turnaji, Pražském míčku.

Pakliže hostivařský tým po několika letech nepostoupí do finálového turnaje starší žákovské kategorie, čeká na trenéry další nelehký úkol. Soutěž končí 29.dubna a připravit na další dva měsíce adekvátní program, by nebyla hračka. Hostivař tak zvažuje alespoň pořádání jednodenního květnového turnaje, ve sportovní hale Jižního Města.

Redakce

 
 

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

„Jsem na kluky strašně hrdý", říká kapitán reprezentace do 16 let, David Srp!

2.7.2018

Český tým na Světovém poháru třetí! Bronz přivezlo i sedm hráčů Hostivaře!

2.7.2018

Partneři klubu