HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
07.01.2018 Turnaje

Ročník 2008 zakončil Prague Floorball Cup na bramborové příčce!

Pro zpestření úvodu zimní přípravy přihlásil realizační tým mladšího přípravkového týmu Hostivaře své ovečky na prestižní florbalový turnaj Prague Floorball Cup.

Ročník 2008 odehrál na turnaji šest utkání a v polovině z nich si došel pro výhru. Uspěl hned v první dvojici sobotních klání, kdy nejdříve vyzrál na nepočetný tým z Polska, Podhale Nowy Targ (7:4) a posléze dokázal otočit nepříznivý stav proti Tachovu a zvítězit 5:4.

Po vydatném obědě a čtyřhodinové pauze čekali na hostivařské hokejbalisty ale soupeři jiných kvalit a urodila se tak i dvojice prvních porážek. FBŠ Bohemians podlehla Hostivař 5:9, v podvečerním utkání ale i týmu Black Angels, tentokrát 3:7.

Nejlepší soupeř ovšem číhal na Hostivař v nedělním dopoledni. Sparta Praha zvítězila nejen nad našimi hokejbalisty, ale i nad ostatními soupeři a bez jediné porážky ovládla kategorii ročníku 2008. Hostivaři vstřelila sedmnáct branek, přičemž inkasovala sedmkrát. Po krátké pauze čekal na Hostíky v čele s nejproduktivnějším hráčem Standou Bezpalcem soupeř z nedalekých Říčan. Hostivař se toužila po třech prohrách s turnajem rozloučit vítězně a na soupeře doslova vlétla. Po soustředěném a bojovném výkonu zvítězila 8:4 a svou první účast na Prague Floorball Cupu tak zakončila s bilancí tří výher, tří proher a se skóre 35:45.

V sedmičlenné tabulce tak obsadila čtvrté místo a každý z hráčů dostal na závěrečném vyhlášení i originální pamětní medaili. Nejproduktivnějším hráčem Hostivař byl již zmiňovaný Stanislav Bezpalec, který v šesti utkáních vstřelil devět branek a na pět přihrál.

Podle trenérů týmu splnila účast na florbalovém turnaji očekávání. Kluci se dokázali soupeřům vyrovnat především v rychlosti či chladnokrevnosti v zakončení, logicky ale zaostávali v krocení lehkého florbalového míčku a proti nejlepším soupeřům z vyhlášených florbalových bašt především v obsazování hráčů, poziční hře a v prostorové orientaci. Hokejbalisté Hostivaře ročníku 2008 se ale na turnaji rozhodně neztratili a nejen svým trenérům, ale hlavně fandícím rodičům připravili spousty radosti.

Sestava Hostivaře na turnaji: Kotík - Hradil, Bezpalec, Wünsch, Klein, Michek, Votava, Postler, Skála, Kápička, Coufal

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu