23.10.2019 Turnaje

Přípravka se poprvé v sezóně předvedla na velkém hřišti. Zvítězila v jediném utkání ze tří!

V sobotu 19.října vyrazila přípravka na Lužiny na v této sezóně první turnaj na celé hřiště. V krásném podzimním počasí a v téměř kompletním složení s dvěma brankáři a hned sedmnácti hráči v poli. Nutno dodat, že pro třetinu týmu se jednalo o první zápasovou zkušenost na celé hřiště, nepočítáme-li tradiční zápas proti rodičům na konci předchozí sezóny. A představení to bylo poněkud rozpačité.

V prvním zápase se kluci utkali s dívčím týmem Fretek z Berouna. Od začátku utkání měli převahu, kterou se po první přestávce podařilo přetavit i gólové úspěchy s konečným skóre 4:0. Dvakrát skóroval Vojta Coufal a po jedné brance přidali Petr Vysoký a Mikuláš Vaniš. Pro Petra se jednalo o první zásah na velkém hřišti. Brankáři Dominik Slavík a Otto Menzel se podělili o čisté konto a stejně jako Petra je čeká příjemná povinnost donést nějakou dobrotu do šatny po tréninku.

V druhém utkání na kluky čekal nabuzený domácí Kert Park. Kluci nezačali špatně a po gólu Matěje Havlíka dokonce vedli. Kert však dokázal do konce první třetiny vyrovnat zásluhou šikovného Richtra, který měl nakonec prsty ve všech gólech, které nám domácí dokázali nastřílet. Po první přestávce bohužel kluci značně polevili v nasazení a bojovnosti a výsledkem byli přibývající góly v naší síti. Brankami Matěje Havlíka a Thea Otrase se ještě podařilo snížit na rozdíl jediného gólu nicméně vyrovnat se nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankáře. Připsali jsme si tedy první prohru na turnaji 3:4.

V posledním zápase nás čekal ne příliš početný tým Kladna. Kluci bohužel pokračovali v matném výkonu ze zápasu s Kertem a soupeř disponující několika rychlonohými šikuly toho začal využívat a dostal se pohodlně do vedení 3:0. Hostivařským se sice podařilo snížit na 1:3 po dorážce Vojty Coufala, ale až důrazná promluva hlavního trenéra Vaniše o druhé přestávce vyburcovala tým k bojovnějšímu výkonu. Nic na tom nezměnil ani rychlý gól Kladna pár vteřin po zahájení třetí části hry. Záhy Mikuláš Vaniš povedenou střelou snížil na 2:4 a hostivařských bylo rázem plné hřiště. Převahu se však nepodařilo přetavit v další branky, přestože několikrát zvonila branková konstrukce kladenské branky. Naopak kladenským se po rychlém protiútoku podařilo uzavřít skóre na konečných 2:5 z pohledu Hostivaře.

Z Lužin jsme tedy odjeli s bilancí jedné výhry, dvou porážek, vyrovnaným skóre 9:9 a několika novými vráskami v tvářích trenérů. Další turnaj přípravka odehraje v sobotu 9.listopadu a opět se vrátí na malé hřiště.

Komentář trenéra (Jiří Vaniš): Turnaj hodnotím se smíšenými pocity. Po slušném začátku a vítězství proti Fretkám, kluci ještě odehráli slušnou první třetinu s Kertem. Pak na čtyři třetiny vypnuli a jakž takž se vzchopili na poslední třetinu s Kladnem. A to je na můj vkus velmi málo.

Komentář trenéra (Ctibor Coufal): Stejně jako na turnajích na malém hřišti vydržíme solidně odehrát maximálně jeden zápas, po kterém razantně opadne bojovnost a zaujetí pro hru. Děje se to pokaždé a budeme se muset zamyslet na tom, jak toto změnit. Na druhou stranu kluci předvedli několik velmi povedených akcí i celých střídání, takže je na čem stavět do dalších turnajů.

Komentář trenéra (Aleš Kvasnička): Pro spoustu kluků byl tento turnaj první na velkém hřišti a celkem se s tím popasovali dobře. U některých kluků mi zatím chybí větší zápal pro hru a větší nasazení. Celkově si myslím, že kluci mají na víc, než tentokrát předvedli.