HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.11.2018 Turnaje

Přípravka se na východě neztratila! Odehrála čtyři kvalitní zápasy!

Deštivá sobota neodradila hostivařskou omladinu k výjezdu do Svítkova, kde se zúčastnila turnaje přípravek. Turnaj byl vítaným zpestřením a zajímavou konfrontací s jinými, nežli doposud známými soupeři.

Aktuální formu hostivařského mužstva přípravky tak postupně prověřila mužstva HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, Ježci Heřmanův Městec, HBC JTEKT Svítkov Stars a Jestřábi Přelouč. Hrálo se na velké hřiště, což je zatím také poměrně nová disciplína pro většinu mužstva Hostivaře.

V prvním zápase se Hostíci postavili tradičnímu rivalu z Pardubic. S mužstvem, které nakonec zakončilo turnaj bez jediné porážky, sehráli pohledné a bojovné utkání. Pardubice působili po celý zápas sehranějším a zkušenějším dojmem, nicméně hostivařští vše doháněli svojí bojovností a dobrým výkonem svého brankáře. V posledních minutách dokonce sahali po zaslouženém vyrovnání, ale branková konstrukce a následně i brankář Pardubic byly proti. Konečný výsledek zněl 2-1 ve prospěch pardubických hráčů.

Následovalo utkání proti Ježkům z Heřmanova Městce. Soupeř opět působil o něco vyspěleji, ale i přesto byl průběh utkání velice vyrovnaný a hostivařští do posledních chvil živili naději na dobrý výsledek. Tu Ježci uťali krátce před koncem svojí třetí brankou a upravili na konečný výsledek 3-1 ze svého pohledu. Hostivařští ale neklopili hlavy, za svoje výkony se stydět nemuseli. Zvláště, když ještě zbývala dvě utkání.

Hned v tom následujícím se postavili týmu domácích Stars. Z pohledu Hostivaře se zřejmě jednalo o nejpovedenější utkání, které bylo po celou dobu velmi vyrovnané, bojovné, bohaté na brankové příležitosti a pěkné zákroky brankářů na obou stranách. Utkáním se bavili hráči i přihlížející diváci. Nakonec to byli hostivařští, kterým se podařilo dvakrát rozvlnit síť a slavilo se první vítězství, 2:0.

Ve svém závěrečném vystoupení narazili Hostíci na Jestřábi z Přelouče. Oproti předchozím zápasům, v tomto od začátku hráči Hostivaře dominovali a soupeře přehrávali. Konto Jestřábů postupně zatížili pěti brankami a řada šancí zůstala ještě nevyužita.
Hostíci tak turnaj ve Svítkově zakončili na vítězné vlně, Přelouč porazili 5-0 a Východ Čech opouštěli s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Jsme velice rádi, že jsme se mohli zúčastnit turnaje dalšího regionu. Pro kluky i pro nás to byla zajímavá konfrontace a zkušenost. Pokud bude možnost, na jaře podobný výjezd určitě zopakujeme. Dobrých zápasů není nikdy dost.

Martin Přeslička (trenér HBC Hostivař) - Výjezd na východ byl pro nás příjemným zpestřením, které rádi zopakujeme. Myslím,že jsme předvedli sympatické výkony za které se nemusíme stydět. Stejně tak tato zkušenost zase ukázala i slabiny na kterých musíme zapracovat.

Redakce

 
 

Dorost má za sebou lednový kemp! Užila si ho i dvojice hráčů ze Slovenska!

15.1.2019

„Vyrovnaný zápas bude vždy v této kategorii nejlepším tréninkem", říká lodivod mladších žáků!

10.1.2019

„Nikdy jsem kolem sebe lepší partu lidí nepoznal", říká Daniel Dušák!

8.1.2019

„Už jsme naladěni na stejnou vlnu", říká trenér přípravky B Jiří Vaniš!

5.1.2019

Partneři klubu