17.05.2016 Turnaje

Prckové vítězili i v Berouně! Stačilo to na sedmé místo!

Prosluněná aréna berounských Keltů přivítala v sobotu 14.května další z turnajů přeboru minipřípravek. Zatímco 2 týmy Hostivaře bojovaly ve Vlašimi na turnaji pořádaném naším klubem, třetí z týmů bojoval pod vedením Kiki Drážkové v Berouně. Tým tvořili brankář Jirka Kotík a šestice bojovníků v poli: Filip Hradil, Vítek Kápička, Ríša Trnka, Kuba Machula, Ondra a Vojta Coufalovi.

Byli jsme zařazeni do skupiny A spolu s Alpiqem Kladno, druhými týmy Tygrů Mladá Boleslav a domácích Keltů. Jak se později ukázalo, měli jsme ve skupině oba pozdější finalisty.

Náš tým zahájil turnaj proti druhému týmu Tygrů Mladá Boleslav. Tým soupeře disponoval jedním superhráčem - hokejistou zhruba o hlavu vyšším než byl nejvyšší hráč našeho týmu. Než se naši borci naučili tohoto šikovného útočníka důsledněji bránit, prohrávali jsme o tři branky. Po snížení brankou Filipa Hradila nám zmiňovaný hráč vstřelil další dva góly a bylo to 1:5. 2 góly Tygrů padly z trestných stříleních po faulech od našich hráčů. Nicméně náš bojovný tým nesložil zbraně a začal utkání dramatizovat. I soupeř nás fauloval, proto zaznamenali své první góly Kuba Machulka a benjamínek týmu Vojta Coufal. Na 4:5 snižoval Vítek Kápička a rodila se naděje na vyrovnání, kterou podpořil několika fantastickými zákroky Jirka Kotík. To se však i přes několik slibných šancí a hlasitou podporu fanoušků bohužel nepovedlo. Po sympatickém a bojovném výkonu jsme zaznamenali první prohru na turnaji. Tygři nakonec došli až do finále turnaje, kde nestačili na Kladno.

Ve druhém zápase nás čekal Alpiq Kladno, pozdější vítěz turnaje. Kladno disponovalo trojicí fyzicky vyspělých ostrostřelců, kteří pálili jeden projektil za druhým ze všech možných i nemožných pozic na branku Jirky Kotíka či na rodiče hostivařských hráčů postávajících za brankou. Několik takových střel si bohužel našlo cestu i za záda jistěji a jistěji chytajícího Jirky Kotíka. I přes 3 branky v podání Filipa Hradila a Vítka Kápičky náš tým zaznamenal druhou prohru na turnaji, tentokrát 3:6. Jak již bylo zmíněno výše, Kladno nakonec celý turnaj vyhrálo.

Po prvních dvou odehraných zápasech bylo tedy jasné, že náš tým bude čekat malé semifinále a boj o 5.-8. místo. O lepší výchozí pozici do tohoto boje jsme se utkali s druhým týmem domácích Keltů. Od prvních minut bylo jasné, že to bude zápas naprosto vyrovnaný. Celý první poločas především Filip s Vítkem ostřelovali branku Keltů ze všech pozic, zvonily tyče i brankářská maska, ale fantasticky chytající brankář Keltů se zkrátka rozhodl branku proti hostivařským střelám ubránit. I přes trvalý tlak náš tým v poločase prohrával 0:2. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil kromě jedné důležité věci - začalo to tam padat! Za vytrvalé hlučné podpory rodičů hráčů Vítek s Filipem zařídili vyrovnání a pár minut před koncem se díky přesné střele a prvnímu gólu Ríši Trnky radoval tým z prvního vítězství na turnaji, v poměru 3:2. Naději na obrat podržel a snahu soupeře o vyrovnání znemožnil několika vynikajícími zákroky Jirka Kotík. Byl to druhý zápas, ve kterém tým ukázal maximálně bojovného ducha.

Čekalo nás tedy malé semifinále. V jeho průběhu dorazil po úspěšném zápase A týmu podpořit trenérskou sílu také Přesla. V malém semifinále nás čekalo Kovo Praha, čtvrtý tým z B skupiny. Kovo disponovalo silnou první lajnou. Pokud ta byla na hřišti, neustále to zavánělo gólem. Dvě z šancí tato našlapaná lajna proměnila. Našim bojovníkům se i přes několik slibných akcí bohužel skórovat nepodařilo a po prohře 0:2 nás v boji o konečné 7. místo čekalo repete s domácími Kelty.

Po krátkém odpočinku, kdy probíhala semifinále, na nás vyrazil druhý tým domácích Keltů. Na rozdíl od prvního zápasu se podařilo Filipovi prolomit kouzlo brankáře Keltů už v první půli a vedli jsme 1:0. Soupeři se podařilo poměrně brzy vyrovnat a v průběhu druhé půle po několika obrovských šancích dokázal Filip strhnout vedení zpět na naši stranu. Za tohoto stavu došlo k několika faulům Hostivaře, přičemž některé z nich byly minimálně sporné. Fauly přinesly trestné nájezdy, spolehlivě je však zlikvidoval Jirka Kotík a konec utkání se rychle blížil. Rozhodčí zápasu ale trestal i několik vteřin před koncem duelu a vybraný hráč Keltů zřejmě neměl žádné nervy a slíbil trenérovi, že promění. Po fantastické střele do horního růžku Jirkovi branky poslal zápas do rozhodujícího rozstřelu. Přísný muž v pruhovaném však tímto trestem udělal domácímu týmu medvědí službu - rozchytal Jirku právě pro závěrečné nájezdy. Ty měly dva hrdiny: Vítka Kápičku, který rutinně proměnil hned první nájezd, a Jirku Kotíka, který chladnokrevně zlikvidoval všechny střely Keltů.

Skončili jsme tedy na sedmém místě s celkovou bilancí dvou těsných výher nad Kelty a tří proher, včetně dvou proher s pozdějšími finalisty. Nejlepším střelcem týmu byl se šesti góly Filip Hradil. Obrovské zlepšení prokázal brankář Jirka Kotík. Všichni účastníci si užili klidný a pohodový turnaj.

Borek Coufal

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!