HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.09.2017 Aktuální zprávy

Mladíci ani napodruhé nezaváhali a s Komou se rozloučili vítězně!

Poslední hrací víkend využili také ti nejstarší. Mužská část Hostivaře se rozdělila na mladé a staré podle původního vzoru. Díky tomu tak naplnila původní rozpis, podle kterého se právě tato mužstva měla utkat v naprosto stejný den.

Nápad k uskutečnění se zrodil v hlavě bývalého kapitána mužů, Jana Zvolského. Svou vášní a zaujetím vyburcoval vedoucího Borečka, aby sehnal hráče do staršího týmu, kapitána Kalaše, aby sehnal mladíky, a zbylé dva přihlížející, aby souhlasně kývali hlavami. Za rychlost, s jakou byla celá akce zorganizována, by se nestyděl ani strojvedoucí vlaků Šinkansen a drobné chyby, jako že mladí jednu chvíli neměli domluveného žádného brankáře, se dají bezesporu odpustit. Do branky se nakonec postavil Dan Dušák, který při počtu mladých nejprve zmizel na časomíru, kde dělal mrtvého brouka, nicméně nový kapitán dal jasně najevo, kdo tu má hlavní slovo a bez prezidentské milosti vykázal talentovaného brankáře do šaten se převléci. Také tým starších počítal ztráty. Největší ztrátou byl však fakt, že sám ambasador, po vzoru Josého ze známé mexické telenovely Pepindy, nepřijel. Oba týmy by sice dohromady daly jednu fotbalovou soupisku, nicméně jejich natěšenost na zápas dala devíti starším borcům na jedné straně, sedmi statečným mladíkům na straně druhé, na takové úvahy zapomenout.

Absence hlavního motivátora Zvolského, který nemohl kvůli práci přijet, byla viditelná i v průběhu utkání. Sedm hostivařských mladíků létalo po hřišti stejně nebezpečně, jako kulky v Sarajevu, nicméně když přišla na řadu koncovka, trápili se jako Marek Brož při krájení masa ve stánku. Z drtivého a zároveň neefektivního tlaku vysvobodil mladé Přeslička, který se z pozice obránce objevil na útočné modré čáře stejně překvapivě, jako trenýrky na Hradě, a blafákem mezi nohy Janovce otevřel účet tohoto zápasu.

Druhá třetina začala stejně, jako ta první skončila. Lukáš Krupka nejprve obešel tři hráče, položil si Janovce, aby mu pak v závěru pouze ušpinil beton. O chvíli později se mohl po přesné střele radovat a mladíci vedli 2:0. O tři minuty později bylo pro dříve narozené hráče ještě hůře. Krásnou akci, kterou podle vlastních slov proměnil díky tomu, že si dal na pár let od hokejbalu pauzu, aby se něčemu přiučil sledováním ledního hokeje z gauče, zakončil Sklář do prázdné branky a pomalu se začalo schylovat k debaklu.

Stejnou rychlostí, jakou se vytratil falešný Jim Carrey z předávání cen Českého lva před dvěma lety, odešla také fyzička mladého týmu. A aby toho nebylo málo, snížení na 3:1 obstaral Marek Brož, který předvedl při zakončení jednoruční forehand, za který by Tomáš Berdych na uplynulém Laver Cupu platil zlatem. Proti byl ovšem kapitán Marek Kalaš, který bleskovou akcí navýšil náskok mladíků. Že nastalo babí léto, nám nedobrovolně ukázal Pavel Frühauf. Ten se zničehonic uprostřed hřiště poroučel k zemi s hlasitým „JAAAAU“. Jeho pád si nelze nijak jinak vysvětlit, než se se mu kolem poletující pavučinka zamotala mezi nohy. Zatímco mladíci zmateně koukali, co se děje, u staršího týmu nastala vřava ohledně exekutora nájezdu jako u hráčů PSG při kopání penalt. Nakonec se nájezdu ujal sám faulovaný a k velkému překvapení všech vyšvihl blafák ala Martin Procházka a zápas opět snížil, tentokrát na 4:2. Následně však „Forest“ předvedl, proč se jeho kariéra nebude ubírat trenérským směrem jako např. u Jirky Luňáka, protože dokázal odvolat brankáře v momentě, kdy byl mladší tým u balonku. Výsledkem byla nekompromisní rána Luboše Novotného do prázdné branky. Zatímco mladíci byli stále ještě duchem u předcházející akce, ti starší nic nezabalili a poslední minutu a půl zle zatápěli. Nebýt doslova drobných nepřesností, mohlo z toho být velké drama.

Poslední utkání se i přes menší počet hráčů vydařilo, oba týmy si zápas užili. A že i tak šlo o velmi prestižní utkání, dokládá účast obrovské hostivařské legendy, Láďy Hemmera! Díky Koma areně za úžasné a nezapomenutelné zážitky a všichni doufáme, že minimálně stejně intenzivní poznáme v domově novém.

Lukáš Michálek

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu