HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.06.2019 Rozhovory

Mládežník roku: „Tahle cena je pro mě třešničkou na dortu za úspěšnou sezónu!"

Podstavec trofeje pro Mládežníka roku po letech hlásí změnu! Jana Čejku střídá na poslední cedulce o půl roku mladší Samuel Kucharčík, který se z dorostu vyškrábal až do základní sestavy hostivařského A týmu a po úspěchu ve Veselí nad Lužnicí se letos těší z kompletní kovové sady...

Bronz v juniorce, stříbro v mužích a konečně zlato s dorosteneckým týmem! Samuel Kucharčík patřil v závěru sezóny k tahounům všech tří hostivařských celků a po zásluze se tak stal Mládežníkem roku pro sezónu 2018/2019...

Když se zpětně ohlédneme za finálovým turnajem, kde jste přesvědčivě dokráčeli k mistrovskému titulu, co podle tebe rozhodovalo?

Naše kvality, zkušenosti a touha po vítězství, která nám taky dost pomáhala. Většina kluků nebyla snad ani nervózní, nebo to tak aspoň vypadalo, protože máme s takovými zápasy zkušenosti a víme, jak se na to připravit. Jinak jsme měli papírově hodně silný tým a jsem rád, že jsme to potvrdili.

Tobě osobně se ale asi nedařilo ve Veselí nad Lužnicí úplně podle představ, alespoň tedy gólově...

Tak nedařilo bych neřekl... Sice mi to nevyšlo bodově, ale herně to nebylo špatný. A důvod taky neznám. Možná to bylo přemotivovaností, nebo jsem možná věděl, že když nedám gól já, dají ho jiní. A to se i potvrdilo! Úplně jsem z toho nadšený pochopitelně nebyl, že se mi bodově nevede, ale jsme mistři a jeden tým... A tým si pomáhá.

Jaké byly oslavy?

Ono jich bylo víc! Jedna byla přímo ve Veselí a ty další v Praze. Ve Veselí nám pokazil oslavy trochu systém turnaje. Už po třetím utkání jsme totiž věděli, že jsme první. Moc tomu nepomohl ani čtvrtý zápas, ke kterému soupeř přistoupil bez nějaké motivace vyhrát, ačkoliv mohl být ještě třetí. Po převzetí poháru už to bylo lepší, v kabině byla výborná atmosféra a slavilo se. V Praze jsme byli na týmové večeři a poté na grilovačce u Šťastných, kterým znovu děkujeme za pohostinnost. Od Šťastných většina šla ještě do Lucerny, ve které jsme ukázali světu a Praze, že jsme mistři!

Na slavnostním Galavečeru si převzal cenu pro nejlepšího hráče mládeže letošní sezóny...

Určitě k tomu ale pomohlo, že Čejkys už byl v kategorii mužů (smích). Jsem ale rád, že jsem to vyhrál, né že ne. V průběhu sezóny jsem se zlepšoval a z dorostu jsem to dotáhl až do Áčka, ale nebyl jsem taky jediný, což znovu svědčí o síle našeho dorostu. Tahle cena je pro mě jen třešnička na dortu za uplynulou sezónu, na kterou budu určitě vzpomínat rád.

Jak se hodláš nachystat na další náročnou sezónu, ve které jistě budeš usilovat o konečnou nominaci do reprezentace U18?

Tak teď si budu užívat volna, pojedu na dovolenou a poté se už pomalu začnu připravovat. Plánuji jít na hokejový kemp a pak už se začnu chystat na novou sezónu. Párkrát vezmu na projížďku i kolo nebo si půjdu zaplavat, hokejku ale taky rozhodně nenechám v koutě. Hlavně se budu ale připravovat s týmem. Budu muset dělat i něco navíc, abych se probojoval do nominace na repre.

Redakce

 
 

Mladší žáci si poradili s Elbou! Hradil byl u čtyř gólů!

18.11.2019

Junioři rozhodli v přesilovkách a Plzeň přehráli 6:1!

16.11.2019

Přípravka tentokrát se zápornou bilancí! V sobotu bojovala na Kladně a v Čimicích!

15.11.2019

„Začínáme na hřišti více komunikovat", těší obránce mladších žáků Patrika Švece!

13.11.2019

Partneři klubu