28.03.2015 Mladší dorost

Ml.dorost - Utkání s Pardubicemi dospělo až k samostatným nájezdům!

Mladší dorostenci Hostivaře přivítali v poslední březnovou sobotu na domácím hřišti pardubické Autosklo. Oproti poslednímu duelu se Svítkovem, jsme konečně poskládali tři útočné trojice, v defenzivních řadách ovšem nakonec chyběl kapitán a střelec Luboš Novotný, kterého skolila angína.

Už od úvodních minut byla k vidění vyrovnaná partie, na Hostivaři ale byla vidět větší chuť se propracovat až k zakončení. První velkou šanci si vypracoval třetí útok, Doležal v brance Pardubic ale kryl. Skóre tak otevřel až v jedenácté minutě Jiří Vaniš, který využil přihrávky Čejky a backhandovou střelu umístil přesně k tyči.

Střelecky aktivnější byla Hostivař i ve druhé třetině a odměnou byla druhá branka! Polesný posunul míček na Ondřeje Kubeše, který střelou od modré čáry prostřelil vše. Po čtyřech minutách přišel ovšem čas i na první trefu hostí, kteří využili první nabídnutou přesilovku. Holman vyběhl z pravé strany a na jeho přesnou střelu do růžku nikdo reagovat nestihl.

Ve třetí části se pardubičtí dostali brzo k vyrovnání, když nepokrytý míček v brankovišti dopravil do odkryté klece Strouhal. Ještě hůře ale bylo za necelé dvě minuty. Štěpán Kořínek se odporoučel na trestnou lavici a po čistě prohraném vhazování v obranné třetině napřáhl na modré Kvapil a otočil vývoj zápasu, 2:3. Jediná přesilovka Hostivaře posléze k vyrovnání nevedla, a tak musel vše vzít do své hrsti dvanáctiletý Čejka, který hnal svůj útok za vyrovnáním. Tři minuty před koncem přešel přes obránce hostí a namazal před branku Zytovi, který si s nabídnutou šancí potykal a vyrovnal na 3:3.

V samostatných nájezdech se v závěru prosadil jak Čejka s Vanišem, tak i obránce David Bianchi Ferrer. Brankář Václav Štoural inkasoval z jedenácti nájezdů pouze jedenkrát.

Komentář trenéra: „Pardubice jsou kvalitní soupeř a jsem rád, že jsme se s nimi opět mohli utkat. V první polovině zápasu jsme se drželi jednoduchosti, často stříleli a po zásluze také vedli. Soupeř si postupně navykal na rychlý povrch a srovnal hru nejen herně, ale i výsledkově. Konečná remíza zápasu určitě slušela.“