HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.01.2020 Rozhovory

Jako první vyrazili v novém roce do akce mladší žáci! Zimní příprava startuje!

Jako první vyrazili v novém roce do tréninkové akce hostivařští mladší žáci. Na početný tým čeká v dalších dvou měsících náročný program, obohacený i o několik zápasových akcí.

Na dobrovolném pátečním tréninku se hlásilo šestnáct hráčů. Jim i ostatním ale startuje oficiálně zimní příprava až v pondělí. Ta bude v případě mladších žáků, na poměry, relativně netradiční! Dva tréninky týdně budou probíhat na hokejbalové ploše, dva mimo ni. Na programu jsou ale i mimoligová klání. Už 19. ledna zamíří žáci například do Dobřan, k dvojutkání s místními Šneky. Ti patří v jihozápadním regionu k tomu nejlepšímu a stejně jako Hostivař, i oni se mohou těšit z vysoké produktivity. Ve třinácti podzimních utkáních nastříleli 95 branek!

Ještě před zápasy v západních Čechách čekají na mladší žáky rychlostní testy, díky SportTesting a HTC Praha. Uskuteční se 15. ledna a trenérům poskytnou aktuální hodnoty v rychlosti, hráčské reakci, akceleraci či zrychlení hráčů mezi jednotlivými úseky.

Spolu se začátkem přípravy jsme se zeptali i jednoho z útočníků, Tomáše Svobody, jak hodnotí uplynulou podzimní část a co očekává od zimní přípravy...

Tome, s mladšími žáky za sebou máte úspěšnou podzimní část. Jak ji s odstupem pár týdnů hodnotíš, na kterou výhru budeš nejraději vzpomínat?

Podzimní část byla super. Díky počasí, které nám přálo jsme mohli hodně času věnovat trénování a tím se jako tým hodně zlepšit. Nejraději budu vzpomínat na zápas proti Kovu, kde jsem měl hodně gólových příležitostí nebo asistencí a zápas jsem si hodně užil.

Těsně před zahájením svátečního období jste se s Prosekem utkali ve fotbalovém turnaji. Vítáš taková zpestření v podobě jiných sportů? Ve kterém sportu by sis osobně dovolil vyzvat nějakého dalšího soupeře?

Ano, takováto zpestření formou jiných sportů se mi líbí, protože poznám svoje spoluhráče i v jiných situacích. A soupeře bych si klidně dovolil vyzvat na zápas v hokeji, protože to je můj druhý nejoblíbenější sport a baví mě.

Startuje zimní příprava. Co od ní očekáváš a na čem by si osobně chtěl nejvíce zapracovat?

Od zimní přípravy bych očekával zaměření se na pohybové dovednosti a třeba i běhání ve sněhu. Já osobně bych chtěl zapracovat na technice běhu, abych měl dobrou kondičku.

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu