24.02.2023 Turnaje

Hostivař ovládla Svitavský pohár juniorů! Ferfecki nejproduktivnějším hráčem!

V neděli 19. února 2023 se uskutečnil Svitavský pohár juniorů. Této akce se zúčastnila pražská Hostivař, hráči Svítkova či Hradce Králové, Malenovice a Buldoci z Brna. Celý turnaj ovládla Pražská Hostivař! Jak probíhaly jednotlivé zápasy v rámci příprav na jarní část Extraligy juniorů?

Hostivař turnaj vyhrála, i když podlehla Svítkovu

Celý turnaj započal duelem Východočechů. Derby mezi Svítkovem a Piráty otevřel jako první Hradec Králové, který vedl po minutě a 17 vteřinách o dvě branky. Ve 12. minutě to bylo dokonce 3:0, ale Svítkovu se povedlo utkání stáhnout na konečných 4:2. Piráti tak brali první body. Následovalo moravské derby mezi Buldoky a Čamlíky, v němž po vyrovnané bitvě došlo na nájezdy, v nichž uspělo Brno. HBC Hostivař ve svém první utkání vyzvala Piráty, kteří na ni nestačili. Pražané po 5 minutách vedli 3:0, přičemž dovedli utkání na konečných 4:1.

Obdobně dopadl duel Svítkova a Brna, který vyhráli Východočeši v poměru 4:1. Hráči Hostivaře si ve své jízdě smlsli na Malenovicích v konečném výsledku 1:6. Piráti překvapivě klopýtli proti Brnu, které získalo body za výhru 3:1. Jediný Svítkov dokázal Hostivaři vzdorovat. Po remíze 1:1 došlo na samostatné nájezdy, v nichž Pražané ztratili. Tuto prohru však napravili vysokou výhrou nad Buldoky. Malenovice v posledních dvou duelech podlehly Hradci Králové (5:0) a Svítkovu (2:6).