HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
31.05.2019 Turnaje

Gólové hody! Minipřípravka se představila tentokrát v Ústí nad Labem!

V neděli 28.května vyrazila hostivařská minipřípravka na další turnaj regionálního přeboru, tentokrát do zrenovovaného areálu v Ústí nad Labem. Těšili jsme se, že otestujeme nové zázemí, ale nestalo se. Byli jsme umístěni do starých šaten. To však nic nezměnilo na odhodlání předvést se v co nejlepším světle.

Opět na dva týmy pro tentokrát rozdělené podle věku. Starší, bílý tým, tvořili výhradně hráči ročníku 2010 s výjimkou brankáře Filipa Vokurky, který je o 5 dní starší než druhý brankář Patrik Grundza. Mladší modrý tým tvořili naopak pouze hráči, kteří budou v minipřípravce pokračovat i v příští sezóně. Na programu byl i vzájemný zápas, který pro tentokrát sliboval velmi vyrovnanou bitvu. Ale popořadě...

Zkušenější bílý tým zahájil turnaj doslova demolicí domácího týmu, kterého počastoval 21 góly. Těžko uvěřitelných 11 gólů v tomto zápase nastřílel Vojta Coufal. Tato hladká výhra bohužel zanechala na týmu následky a kluci podlehli dojmu, že se další soupeři nejspíš porazí sami a není nutné se příliš vracet bránit. Výsledkem byla jasná prohra se silným Kertem a ubojovaná těsná výhra nad Rebely.

Modrý tým, který se prezentoval nadšením a bojovností po celou dobu turnaje, zahájil turnaj jasnou výhrou nad Rebely. Ve druhém zápase rovněž nestačil na Kert, ale na rozdíl od bílého týmu s ním dokázal velmi dlouho držet vyrovnané skóre a naději na úspěch. V posledním zápase kluci jasně přehráli domácí Elbu. Střelecky se dařilo především Tomovi Kvasničkovi s Robíkem Kellerem.

Jak již bylo zmíněno dříve, opět došlo na ne příliš oblíbený vzájemný zápas. Tentokrát se však jednalo o naprosto vyrovnanou bitvu o každý centimetr hřiště. Ještě 2 minuty před koncem vedl bílý tým o jeden gól. Modrý tým však dokázal neutuchající bojovností vyrovnat a dokonce strhnout vedení na svou stranu. To chyběla do konce zápasu cca půlminuta. Trenér bílého týmu se odhodlal k riskantní hře bez brankáře. A vyplatilo se! Výhoda jednoho hráče v poli byla neuvěřitelně využita za pouhé 3 vteřiny nekompromisní střelou Prokopa Janšty do pravé šibenice. A již napůl svlečený Filip Vokurka musel zpátky do brány. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo a zápas, za hlasitých ovací rodičů, skončil zaslouženou remízou. Skvělými výkony k tomuto výsledku přispěli oba brankáři, kteří opakovaně přiváděli největší útočná esa druhého týmu k zoufalství.

Oba týmy tedy zakončily turnaj se shodnou bilancí 2 výher, jedné remízy, jedné prohry a s vysoce aktivním skóre. Kluci dokázali za celý turnaj nastřílet úctyhodných 59 gólů.

Hodnocení trenéra (Borek Coufal): Odjíždím z Ústí velmi spokojený. Poprvé jsme letos kluky rozdělili podle věku a pro nás trenéry to bylo výborné porovnání obou věkových skupin. Navíc ozdobené vzájemným zápasem, který měl tentokrát "koule" a musel všechny hráče i přihlížející rodiče bavit. Nadšený jsem z mladšího týmu, který po celý turnaj zdobilo nadšení, nezdolná snaha a bojovnost za každého stavu. Velký příslib pro příští sezónu. Bojovnost nechyběla ani staršímu týmu, který ale v některých fázích zápasů působil poněkud laxně, především v obranné činnosti.

Redakce

 
 

„Nesmíme dát soupeři šanci tvořit hru", říká před startem dorostenecké soutěže Adam Šťastný!

13.9.2019

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! Nad Plzní brali všechny body!

10.9.2019

Mladší žáci přivezli z Lužin bronz! Ligová soutěž může odstartovat!

9.9.2019

Junioři vstoupí do soutěže jako první! Na Palmovku přijede Plzeň!

5.9.2019

Partneři klubu