HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.07.2019 Aktuální zprávy

Do Světlé vyrazí třicítka juniorů! Ligovou sezónu zahájí proti Plzni!

Do přípravy se přesně za dvacet dnů vrhne i hostivařská juniorka, ke které po úspěšné sezóně dorostu přešel spolu s ročníkem 2002 i trenér s nejpřísnějším kukučem, Jiří Vaniš. Na letním soustředění ve Světlé nad Sázavou se mu bude v neděli 11.srpna hlásit hned třicet hráčů, na které čeká náročný program.

Právě tradičním soustředěním zahájí nejstarší mládežnická kategorie přípravu na letošní ročník juniorské Extraligy, ve které došlo k dalšímu snížení počtu týmů. Hostivař totiž narazí pouze na dvanáct soupeřů a na play-off se opět bude moci těšit osm, po základní části nejúspěšnějších celků. Systém soutěže je ovšem letos o poznání spravedlivější, s každým týmem se totiž utká Hostivař dvakrát!

Ačkoliv rozpis utkání není dosud oficiální, nemůže zůstat bez povšimnutí fakt, že hned prvních šest duelů by hostivařští měli odehrát v Praze. V prvním klání vyzve početný kádr trenéra Vaniše tradičně silnou Plzeň (7. září), po které na Palmovku dorazí aktuální mistr juniorské kategorie z Ústí nad Labem (14. 9.). Následovat by měla utkání proti Prachaticím a Letohradu.

CO S TOLIKA HRÁČI?

I přesto, že se do přípravy zapojí více jak pět pětic, není tajemstvím, že hned několik juniorů by mělo v sezóně nastupovat výhradně za mužský celek. O místo v kádru juniorů se naopak ale poperou i dorostenci Skalický, Hroch či čerstvě patnáctiletý Adam Šťastný. Aktuálně ale nemá nikdo nic jisté a podle trenérů je na samotných hráčích, jak k začínající přípravě přistoupí. Věřím, že si hráči během první poloviny léta pořádně odpočinou, protože uplynulá sezóna byla pro všechny hodně náročná, říká Jiří Vaniš. Je třeba se ale začít včas i individuálně připravovat na sezónu nadcházející, protože jak jistě každý zná: až se podzim zeptá, co si v létě dělal...

ÚČASTNÍCI EXTRALIGY JUNIORŮ

HBC Hostivař

HBC Highlanders Prachatice

HC Kert Park Praha

TJ Snack Dobřany

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

TJ Kovo Praha

HbC Enviform Třinec

SK Hokejbal Letohrad

HBC Tygři Mladá Boleslav

HBC Alpiq Kladno

HBC Hradec Králové 1988

Elba DDM Ústí nad Labem

HBC Plzeň

Redakce

 
 

Vítězné zakončení podzimu! A tým vykradl Prachatice!

5.12.2019

Mladší žáci přehráli v mrazivém derby Krtky! Nestrojil s hattrickem!

4.12.2019

Junioři zakončili podzim výhrou v Prachaticích a přezimují třetí!

3.12.2019

Luxus! Dorost přehrál dosud neporažený Svítkov v nájezdech!

2.12.2019

Partneři klubu