HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
31.01.2018 Rozhovory

Baví mě trénovat! Větší porci tréninků určitě vítám, říká mladší žák Richard Smetana!

Přesně v polovině probíhající zimní přípravy jsme si vzali na mušku dvanáctiletého útočníka mladších žáků, Richarda Smetanu, který je členem hokejbalové Hostivaře druhým rokem.

Podzimní část je už sice minulostí, jak ji ale zpětně hodnotíš a co myslíš, že bylo nejsilnější stránkou týmu mladších žáků Hostivaře?

Rozhodně jsme se mohli umístit v podzimní části v tabulce lépe, ale myslím, že máme na to se v jarní části vyšplhat výš. Nejsilnější stránkou Hostivaře podle mě byly vyrovnané zápasy, ve kterých jsme drželi všichni pohromadě, jako například v zápase proti Rondo Most.

Zimní příprava je v polovině a letos vás v ní čekalo mnoho nového. Vítáš větší porci tréninků, nebo by si měl radši v týdnu více volna?

Vítám jednoznačně větší porci tréninků, protože mě baví trénovat a zlepšovat se. Nejvíce mě bavil asi poslední trénink, kde jsme vyzkoušeli softball.

V lednu si byl vyhlášen jako hráč měsíce. Proč myslíš, že si byl vybrán v kádru mladších žáků právě ty?

No tak to je pro mě nejtěžší otázka. Asi proto, že se snažím pořád zlepšovat.

Na závěr zimní přípravy vás čeká i dvoudenní kemp a závěrečné běžecké testy. Co od společného víkendu očekáváš a je něco, co by si rád do druhé poloviny přípravy zařadil do programu?

Od společného víkendu očekávám hlavně hodně legrace a do druhé poloviny bych zařadil zase třeba dva tréninky, na kterých bychom si mohli zkusit i jiné sporty.

Hokejbalu se věnuješ druhým rokem a víme, že problém ti nedělá ani škola. Jaké má ale Ríša Smetana další koníčky?

Mými koníčky je hra geocaching, rád chodím fandit na hokej, starám se o svého psa a rád hraji hry.

Geocaching?

Ano. Geocaching je hledání skrytých schránek pomocí GPS souřadnic, všude ve světě.

Blíží se jarní část sezóny, porce ligových utkání ale i očekávaný Fair Cup. Čeho by si rád v dalším období dosáhl, co je tvým cílem?

Mým cílem je se více střelecky prosadit, jako se mi to povedlo proti Keltům. Určitě bych chtěl, abychom se s týmem zvedli v tabulce. Na Fair Cup se hodně těším. Vůbec si nedovedu představit, že by nebyl.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu