HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.06.2018 Turnaje

A další bronz pro mladší žáky! Fair Cup Hostivaři vyšel!

Oblíbený Fair Cup měl po třech letech vítěznou tečku i pro Hostivař! Ta v duelu o bronzové medaile uspěla nejtěsnějším možným rozdílem nad Plzní a raduje se z druhé medaile v posledním týdnu!

V minulém víkendu totiž zvítězila v posledním ligovém duelu nad Ústím nad Labem a v dlouhodobé soutěži obsadila třetí místo! Fair Cup je ale víkendový turnaj, kde rozhoduje každá chyba! V posledních dvou letech se navíc Hostivaři na domácím turnaji příliš nevedlo a obsadila dvě poslední pozice.

Letošní tým ale slavil už úspěšný vstup do turnaje, když favorizovanou Plzeň zaskočil a zvítězil 5:2 především díky několika povedeným akcím, koncovce i precizní disciplíně.

HBC Hostivař - HBC Plzeň 5:2 (1:0, 3:1, 1:1) střely: 17:27 diváků: 72

Branky: Lehner, Lehner (Sucharda, Prager), Hradil (M.Mikšovský), Stoulil (Smetana), Prager (Zámečník)

Utkání s Plzní přesto stálo hostivařské mnoho sil a na dalším dopoledním utkání se to podepsalo především v jeho začátku. Svítkov byl aktivnější a zaslouženě šel do vedení. Hostivař srovnala díky pohotové trefě Filipa Hradila, poslední slovo měl ale soupeř a konkrétně Kňava, který vstřelil i druhý a rozhodující gól Svítkova. Hostivaři už nepomohl ani závěrečný tlak a ve druhém utkání podlehla 1:2. Po následné, vysoké výhře Plzně nad Svítkovem, obsadili hostivařští druhé místo ve skupině a mohli tak odpoledne vyrazit do bazénu.

HBC Hostivař - HBC JTEKT Svítkov Stars 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) střely: 20:17 diváků: 75

Branka: Hradil

V nedělním ránu, opět od osmi hodin ranních, čekal na Hostivař čtvrtfinálový soupeř z Berouna. Zápas byl i přes převahu domácích dlouho bez branek, poté ale zaúřadoval obránce Radim Houška, který po sólové jízdě přes celé hřiště překonal brankáře Keltů. Prsty měl ale i v dalších dvou brankách! Nejdříve nasměroval míček na Hradila, který vyslal do úniku Jonáše Pragera a ten se nemýlil. V závěrečné části navíc v signalizované výhodě nahrával Houška z pravého rohu na Petra Lehnera, který s pomocí teče slavil svůj třetí gól na turnaji. Kelti po zaváhání v rozehrávce v závěru snížili, na postupu Hostivaře do semifinále to ale už nic nezměnilo. Po výhře 3:1 čekal na kluky z Prahy souboj se slovenskými Gajary.

HBC Hostivař - SK Kelti 2008 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) střely: 22:10 diváků: 75

Branky: Houška, Prager (Hradil, Houška), Lehner (Houška)

Mezinárodní partner Hostivaře neměl slitování a od samotného úvodu udával tempo hry, ačkoliv do šancí se dostávali i hostivařští. Rozdíl v rychlosti a koncovce individuálně vyspělých jedinců v dresu Flames byl ale zásadní rozdíl a skóre narůstalo. Domácí bojovali, v závěru už trochu i šetřili síly na závěrečný souboj o třetí místo a dominantnímu soupeři podlehli 0:9!

HBC Hostivař - L2Hockey Gajary Flames 0:9 (0:2, 0:3, 0:4) střely: 17:27 diváků: 92

Únava už byla znatelná, odhodlání uspět ale bylo obrovské. V úvodu se hrál vyrovnaný hokejbal, na konci první poloviny utkání se ale prosadil v předbrankovém prostoru výborně hrající Richard Smetana a otevřel skóre. Plzeň byla posléze aktivnější a až do samotného závěru měla více šancí, především díky dvojici věží v podobě nejlepšího obránce turnaje, Jana Beneše a vždy nebezpečného Matěje Pavlíčka. Všechny příležitosti soupeře ale hasil pozorně chytající Marek Drahoš v brance, který udržel čisté konto až do závěrečné sirény, která odstartovala velkou radost hostivařských. Na Fair Cupu vybojovali bronzové medaile!

HBC Hostivař - HBC Plzeň 1:0 (1:0, 0:0) střely: 7:16 diváků: 83

Branka: Smetana


KONEČNÉ POŘADÍ FAIR CUPU 2018

1. L2Hockey Gajary Flames

2. SK Rebel Praha

3. HBC Hostivař

4. HBC Plzeň

5. HBC JTEKT Svítkov Stars

6. SK Kelti 2008


INDIVIDUÁLNĚ OCENĚNI

Petr Lehner - nejlepší hráč týmu na turnaji

Radim Houška - člen All-Stars týmu turnaje (obránce)

Marek Drahoš - nejlepší brankář turnaje


SOUPISKA HBC HOSTIVAŘ NA FAIR CUPU 2018

Brankáři: 96 Marek Drahoš a 18 Šimon Knotek

Obránci: 33 Michal Mikšovský, 16 Radim Houška, 88 Daniel Zámečník, 64 Tomáš Maali, 12 Jan Dvořák

Útočníci: 66 Jonáš Prager, 87 Petr Lehner, 11 Filip Hradil, 71 Richard Smetana, 55 Jakub Sucharda, 15 Tomáš Stoulil, 40 Karel Jirát, 25 Petr Mikšovský

Redakce

 
 

S Kelty opět do nájezdů! Dorost bral na Palmovce dva body!

20.11.2018

A tým na závěr podzimu přehrál oslabenou Jihlavu! Dominovalo dravé mládí!

19.11.2018

Opět s obratem, tentokrát ale ve prospěch Hostivaře! Junioři zvítězili nad Kladnem!

19.11.2018

Kdepak! A tým Opavě nestačil a další body nepřidal! V neděli se rozloučí s podzimem s Jihlavou!

18.11.2018

Partneři klubu