HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.09.2017 Rozhovory

,,Miluji sport a hokejbal především", říká talentovaný mladší žák Michal Mikšovský!

V dresu Hostivaře běhá po hřištích už od minipřípravky a dnes patří k velkým hokejbalovým talentům. Michal Mikšovský je jedenáctiletý klučina, který důrazně hlásí do světa: ,,miluji sport a hokejbal především." Zvládne se jednou probojovat do výběru Prahy, nebo dokonce do národního týmu?

Do nové sezóny vstupuješ poprvé jako mladší žák, ačkoliv už v té loňské si pravidelně v dresu žákovské kategorie nastupoval. Jak vzpomínáš na loňský ročník, kdy jste skončili v soutěži druzí?

Bylo to prima hrát loni turnaje za přípravku a zároveň i zápasy za mladší žáky, sice jsem neměl moc volných víkendů, ale to mi nevadilo, protože miluju sport a hokejbal především.

Máte za sebou úspěšné soustředění ve Světlé nad Sázavou. Co se ti na této akci nejvíce líbilo?

Nejvíce se mi líbily tréninky na zimním stadionu, posilování s Danem Dušákem a vířivka.

Do nové sezóny vstupujete s novými trenéry. Jaké rozdíly zatím spatřuješ v trénincích, oproti loňské sezóně?

Tréninky jsou náročnější, než byly loňskou sezónu, což mě osobně vyhovuje.

Do soutěže vstoupil váš tým výhrou nad Novým Strašecím, kdy rozhodla až využitá přesilovka v poslední minutě utkání. Přispěl si dvěma přesnými asistencemi, dokázal by si obě gólové situace popsat?

Při prvním gólu jsem se rozhodl, že zkusím trochu zariskovat a potáhnout balónek přes celé hřiště až do útočné třetiny a vyšlo to, povedla se mi přesná přihrávka na Tobiho před branku a ten úspěšně zakončil. Při druhé mé asistenci, jsem během naší přesilové hry našel volného Toma Stoulila a ten si potáhl míček do středu a krásně zakončil. Jsem rád, že jsme vykročili do nové sezóny výhrou.

Co od sebe očekáváš v nové sezóně a čeho by si byl rád, aby tým mladších žáků dosáhl?

Očekávám, že se budu zlepšovat a udělám pro to maximum. Chtěl bych, aby jsme se umístili v regionální soutěži co nejlépe. Také doufám, že se letos opět uskuteční na závěr sezóny Fair cup, abychom si mohli zahrát s klukama třeba ze Slovenska.

A čeho by si osobně rád dosáhl ve své hokejbalové kariéře? Probojoval by ses rád v budoucnu do reprezentačního týmu?

Hrát za reprezentaci je můj sen! Takže odpověď je jasná - ano, chtěl bych se probojovat do reprezentačního týmu. Také bych si ale v budoucnu rád zahrál za výběr Prahy. A doufám, že se jednou HBC Hostivař probojuje do hokejbalové extraligy a já budu její součástí.

Redakce

 
 

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Přípravka řádila na sportovním dnu v Pardubicích!

17.6.2018

Obsazení realizačních týmů mládeže pro sezónu 2018/2019 + tréninky!

16.6.2018

Partneři klubu