HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.06.2018 Aktuální zprávy

„Už nejsem nejmladší", směje se nejlepší hráč mládeže pro letošní sezónu!

Už šestá cedulka s jeho jménem byla ve čtvrtek večer umístěna na trofej pro nejlepšího hráče mládeže hokejbalové Hostivaře. Ano, mluvíme o Janu Čejkovi...

O klukovi, který tehdy přišel se základní školou Kozinova na školní Spring Junior Cup, s tvářemi naducanými, ale nohami rychlými jako blesk. Od prvních dní si budoval pověst výrazného talentu, který potvrzoval rok co rok. Rok co rok tak také přibývá cedulka s jeho jménem na trofeji pro nejlepšího mládežníka klubu. Ano, ta letošní je už opravdu šestá! Může to vůbec někdo někdy překonat? Asi jen těžko! Honza měl i letošní sezónu úspěšnou a korunoval ji ziskem extraligového titulu v dresu HC Kert Park Praha. V dalších dnech ho navíc čeká Světový pohár v kategorii do 16 let, který se uskuteční v Přerově a Zlíně.

Honzo, další sezóna je u konce. Kdyby si ji měl zhodnotit jednou větou... jaká byla?

Byla to jedna z nejtěžších sezon a i nejlepších, konečně se hrálo normální play-off a přibylo více vyrovnaných zápasů.

S Hostivaří se letos žádná medaile neurodila, přesto se sezóna nemůže z pohledu dorosteneckých kategorií hodnotit jako neúspěšná, souhlasíš?

I když jsme letos žádnou republikovou medaili neuhráli, tak si musíme říct, že jsme s nejlepšími týmy republiky hráli vyrovnaně. Dvakrát jsme porazili vítěze Extraligy staršího dorostu, což se podařilo jen Plzni. Těmto soupeřům odejde hodně hráčů do chlapů a nám zůstane celý tým až na Luboše Novotného, ale přijdou zase hráči z ročníku 2001, takže příští rok to bude úplně jiná soutěž.
V mladším dorostu se nám nepovedl jeden zápas, bohužel z toho bylo vyřazení.

Chuť sis spravil ziskem titulu v seniorské Extralize, v dresu HC Kert Park Praha. Jak hodnotíš tuto zkušenost po boku řady reprezentantů?

Bylo to úplně něco jiného než zápasy v mládeži. Dalo mi to ohromně moc zkušeností, hlavně hrát po boku Martina Kručka, Tomáše Fejfara, Dalimila Zvonka, Martina Pali, Petra Danka a Tomáše Wróbela bylo něco neskutečného. Musím moc poděkovat oběma klubům, za to, že jsem měl takovouhle příležitost.

Nyní tě čeká Světový pohár. Konečná nominace byla pro mnohé velkým překvapením, určitě ale doufáš, že tým dokáže dosáhnout na mety nejvyšší, že?

Určitě tam nejedeme jen tak, chceme porazit každého a uděláme proto všechno. Věřím, že to můžeme klidně celé vyhrát.

Už dlouho v klubu slýcháváš, aby si se začal soustředit i na odpočinek a rehabilitace. Určitě už na sobě musíš pociťovat únavu. Hodláš se v blízké době soustředit více i na regeneraci?

Únava už na konci sezony byla opravdu docela velká, hlavně v posledních zápasech. Asi budu muset, už nejsem nejmladší (směje se).

A jak bude vypadat léto Jana Čejky?

Určitě si ho budu chtít co nejvíce užít a dobře se připravit na nadcházející sezonu.

Redakce

 
 

Mladší žáci ukončili zimní přípravu! V první březnovou neděli zahájí jarní část!

23.2.2019

Jarní příměstský kemp přilákal 18 hostivařských hokejbalistů!

21.2.2019

Nejmenším se v Kralupech dařilo! Dvojice hráčů vstřelila své první góly!

15.2.2019

Přípravka se vrátila do Kralup! „Příjemné zpestření přípravy", říká trenér Vaniš!

12.2.2019

Partneři klubu