HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.12.2021 Rozhovory

„Naše produktivita rostla každým zápasem", říká starší žák Filip Hradil!

Za dva dny třináctiletý Filip Hradil je coby nejmladší hráč starších žáků zároveň i tím nejproduktivnějším, když v deseti podzimních utkáních vstřelil třináct branek a na sedmnáct dalších nahrál...

Filipe, na podzim se ti střelecky dařilo zvláště v lize, kde patříš i letos mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Liga je letos vyrovnaná a rozhodují maličkosti. Jak sám odehranou první část sezóny hodnotíš?

Do sezóny jsme nastupovali s velkými ambicemi. Ale hned první zápas nás ubezpečil, že v lize nebude lehkých soupeřů. V Ústí nad Labem jsme prohráli 4:3. Naštěstí to byla zatím jediná prohra v ligové podzimní části. Ale čekají nás ještě dohrávky se třemi těžkými soupeři.

Úvod podzimní části Vás celkově nezastihl v úplně optimální formě a krom zmíněného utkání s Ústím jste prohráli další dva přípravné zápasy. Od té doby ale přišla série výher. Bylo třeba, aby se nový tým více sehrál, nebo v čem spatřuješ fakt, že Vaše výkony rostly každým odehraným utkáním?

Nemyslím si, že by to bylo v sehranosti, ale spíš v produktivitě. I když jsme první utkání prohráli, byli jsme střelecky aktivnější. Naše formace hraje spolu už dva roky, takže o nesehranosti to určitě nebylo. Hodně nás nakopl zápas se silným Chomutovem, který jsme konečně vyhráli.

Všechny zápasy si odehrál v lajně po boku svých kumpánů stejného ročníku. Kvituješ, že nastupujete výhradně pospolu a sehráváte se tak pro budoucno, do starších kategoriích?

Jak jsem řekl, tak s Adamem a Filipem hrajeme spolu už delší dobu a dokážeme si vyhovět. I díky tomu si myslím, že naše produktivita roste každým zápasem.

Poslední týdny ale nejsou ideální, tým čekala dlouhá zápasová pauza a i tréninkovou činnost dlouhodobě narušuje vlna karantén. Přesto se stále intenzivně připravujete! Co je aktuální náplní tréninků, kde je nezvykle méně hráčů než obvykle?

Je pravda, že v posledních týdnech byla účast na tréninku nižší než obvykle, ale trenér vždy vymyslí tréninkové jednotky které přizpůsobí počtu kluků na tréninku. Teď se věnujeme hlavně herním činnostem a střelbě.

V posledním víkendu si se zúčastnil kempu tvořícího se výběru hráčů do 14 let! Je pro tebe velkou motivací dostat se do finálního výběru?

Asi největší. Ale bude to velmi těžké, protože je tam hodně velmi šikovných kluků, ale udělám proto vše.

Za dva dny oslavíš teprve třinácté narozeniny kide! Jak se je chystáš oslavit?

Jako každý rok s celou moji rodinou. Žádné speciální akce neplánují.

A co Vánoce, jsou to pro tebe dva volné týdny válení a nicnedělání, nebo se po nacpání pupku hned vrhneš do tréninku, aby si byl lepší než ostatní?

Vánoce si samozřejmě užiju i s válením, ale po pauze se vrhnu do tréninku zase na sto procent!

Redakce

 
 

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Úspěšné předkolo! Junioři si ve čtvrtfinále play-off zahrají se Svítkovem!

11.5.2022

Mužská rezerva vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s Třebízí!

9.5.2022

Partneři klubu