HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.10.2017 Aktuální zprávy

„Zkouším střílet hned jak to jde", říká talentovaný Standa Bezpalec z hostivařské přípravky!

Ročník 2008 nabízí v hostivařské přípravce hned několik talentů, o kterých v dalších letech určitě hodně uslyšíme. Dnes jsme vyzpovídali devítiletého Stanislava Bezpalce, který je už i stabilním členem mladších žáků.

Už pár měsíců po přechodu z minipřípravky nastupuješ stabilně i v kategorii mladších žáků, kde si v pěti utkáních vstřelil tři branky. Čím si vysvětluješ svou střeleckou úspěšnost?

No prostě zkouším střílet hned jak to jde a taky se snažím rychle uvolňovat a dorážet nebo tečovat."

Dokážeš popsat svůj první gól, který si v dresu mladších žáků vstřelil?

Ale to už bylo v minulé sezóně, když jsem hrál ještě i za minipřípravky. Vzpomínám si, že jsem měl strach, abych něco nezkazil. Trenér Tomáš Grepl mě ale dal do první lajny s Lukym Greplem a Adamem Štastným. Už si moc nepamatuju přesně, ale bylo to doma na Komě s Rebelama. Myslím, že to určitě jeden ze spoluhráčů, asi zrovna Luky vybojoval v rohu hřiště a nastřelil před bránu, kde jsem jen dorážel. Měl jsem hroznou radost."

Věkově ale každopádně spadáš do přípravkové kategorie a nabízí se otázka, zda tě více naplňuje hra na třetinu hřiště, nebo už radši běháš v žácích na celém hokejbalovém hřišti?

Určitě mě víc baví hrát na velké hřiště za žáky, protože mě baví, že se hodně běhá, že je to rychlejší a hodně se toho naučím od starších kluků. Na třetinu hřiště s přípravkou už mě to nutí blbnout si s míčkem, a to trenér nemá rád.

Co tě na hokejbalu nejvíce baví a proč sis vybral právě tento sport?

Rád běhám a u hokejbalu se běhá hodně a protože mám ze sportů nejradši hokej, ale jako malej jsem se bál bruslit. Jo a taky mám radši kulatý míček."

Téměř každý má i svůj sportovní vzor. Je někdo, jehož hru po očku sleduješ a rád by si jednou podával výkony jako on?

V hokejbalistech ani nemám, chtěl bych být jako Tomáš Plekanec v hokeji, i když teď už je dost starej. Proto mám taky čtrnáctku na dresu."

Proti kterému soupeři nejradši nastupuješ? A je soupeř, se kterým by si zápasy v kalendáři nejraději vymazal?

Nejradši hraju s Kladnem, protože jsou rychlý, silný a hra je vyrovnaná. Nebaví mě hrát proti Kovu, protože jsou slabý a nic moc se nenaučím."

Redakce

 
 

„Už nejsem nejmladší", směje se nejlepší hráč mládeže pro letošní sezónu!

23.6.2018

Třináctý Galavečer je minulostí! Hráčem roku je Marek Kalaš, mládežníkem opět Jan Čejka!

22.6.2018

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Partneři klubu