HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
07.12.2017 Rozhovory

„Zima je vždy tvrdá a letos bude asi ještě náročnější", myslí si Jakub Jirsák z mladšího dorostu!

Jednou ze stálic mladšího dorostu Hostivaře je i obránce Jakub Jirsák, který po skončení podzimní ligové části zhodnotil poslední období, ale promluvil i o dalších svých aktivitách.

Kubo, podzimní část je za Vámi, jak ji hodnotíš?

Byla velmi vydařená. I když jsme se museli přestěhovat na domácí zápasy z Hostivaře do Čimic, vedli jsme si velice dobře. Nehledě na dvě prohry, vyšel začátek sezóny dobře.

Nestačili jste pouze na tradičně silné Pardubice, která vás dvakrát přehráli. Díky čemu byl myslíš soupeř ve vzájemných utkáních úspěšnější?

Pardubice jsou vždy silné. Sice jsme je už párkrát porazili, ale nyní byla štěstěna na jejich straně. Myslím, že na nás vytáhli ty nejsilnější zbraně a proto jsme padli.

Druhé místo s pouze dvoubodovou ztrátou na Pardubice se ale jeví ve vyrovnané soutěži jako úspěch. Co je myslíš silnou stránkou tvého týmu a v čem myslíš, že by bylo záhodno přidat?

Druhé místo je opravdu výborné a myslím si, že v jarní části se ještě více přiblížíme Pardubicím a třeba je i překonáme. Máme velice dobrý útok, který nejen že útočí a dává góly, ale i pomáhá nám obráncům. Zlepšit se dá vždy něco, nyní například střelba, protože na tu jsme opravdu leví.

Čeká Vás nyní zimní příprava, která bývá pod trenérem Vanišem tvrdá. Co od ní očekáváš a těšíš se na tradiční několikakilometrové výběhy do lesoparku a k hostivařské přehradě?

Tak zima je vždy tvrdá, ale nyní bude ještě náročnější, když jsme už dorostenci, ale snad i zábavnější z pohledu party. Doufám, že se zlepším a budu ty výběhy zvládat lépe než v minulých letech.

Když jsme naťukli přehradu, víme o tobě, a není důvod se nepochlubit, že si mistrem republiky v zimním plavání. Jak si se k této disciplíně dostal a co je na ní nejnáročnější?

Tak k zimnímu plavání jsem se dostal přes dědu, se kterým jsme se otužovali v Podolí, když mi bylo asi deset. A před rokem máma vstoupila do I.PKO, což je klub tady v Braníku, který umožňuje se otužovat a mít zázemí. Ty úspěchy nejsou jen mojí zásluhou, protože bez pomoci ostatních a malé účasti dorostenců v plavání bych nemohl být mistrem České republiky v zimním plavání v prsou a volném stylu. Avšak nejnáročnější je se donutit do té vody vůbec vlézt.

Si v týmu vyhlášený i jako youtuber. Co tě na natáčení videí naplňuje?

Tak YouTube je pouze koníček, který bohužel v poslední době velmi zanedbávám. Baví mě vymýšlet, tvořit a stříhat videa, což si myslím, že je u takové činnosti důležité.

Ale zpět k hokejbalu. Tým se opět jeví jako silný, i když o postup ještě bude muset v jarní části pořádně zabojovat. Věříš, že můžete i letos bojovat o republikové medaile?

Minulá sezóna byla hodně vydařená a tou třešničkou na dortu byla výhra na mistrovství republiky. Silný tým je základ a ten my máme, takže i tuto sezónu vidím dosti nadějně. Bylo by super se opět dostat na republiku a bojovat o další titul pro Hostivař, avšak s novým logem, které já osobně dosti vítám. Naše obhajoba je reálná a věřím, že o medaile opět zabojujeme.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu