HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.12.2018 Aktuální zprávy

„Žene nás vidina finálového turnaje", říká po podzimu trenér starších žáků!

Jako druhý dostal prostor ke svému hodnocení Tomáš Grepl, trenér starších žáků. I on stručně popsal uplynulé období, ale nastínil i podobu blížící se zimní přípravy.

Je za Vámi úspěšná podzimní část, po které se držíte v horních patrech tabulky. Jaký byl podzim pro starší žáky z pohledu trenéra mužstva?

Jsme rádi, že se držíme v horních patrech, i když sezóna je ještě dlouhá. Kluci si ale začínají uvědomovat co chtějí dokázat a jdou si za tím. Po podzimu je vidět u některých důležitý progres, který musíme ještě rozvinout. Všechny nás žene dopředu vidina finálového turnaje.

Kádr doplnilo několik úplných nováčků, jak do zaběhlého týmu zapadli?

Tak určitě. Myslím si, že zapadli dobře. V kabině žádný problém není a na hřišti se snaží rozvíjet, aby dohnali starší kluky.

Naopak nejstarší ročník 2004 výrazně vyspěl, což se projevilo i na stylu hry. Co je dle tvého nejsilnější zbraní týmu?

Změna stylu už byla asi na místě. Jak říkáš, ročník 2004 vyspěl, i některé 2005 jsou fyzicky vyspělejší, proto se snažíme rychleji a s větším důrazem napadat rozehrávku i hráče u mantinelu, což se ukázalo v několika utkáních jako výborná zbraň. Musíme ale zároveň krotit některé hráče, kteří se do toho vžívají naopak moc.

Blíží se start zimní přípravy. Jaká bude v podání staršího žákovského mužstva?

Zimní přípravu zkusíme přiblížit té loňské, ve smyslu počtu tréninkových jednotek, kdy budeme dvakrát v týdnu v tělocvičně a jednou v tréninkovém centru. Zároveň bychom chtěli, jako v loňském roce, udělat něco navíc. Kluci zatím hlásili opět lyže, běžky a lední hokej. Snad se podaří ale i něco jiného.

Na závěr bych chtěl všem popřát poklidné prožití Vánoc, šťastný Nový rok a budu se těšit na další tréninky...

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu