HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
30.01.2019 Aktuální zprávy

„Žádný trénink se neopakuje", těší v zimní přípravě Marka Absolona z mladších žáků!

Uprostřed zimní přípravy je i kategorie mladších žáků, která se připravuje třikrát až pětkrát týdně a její plán je značně pestrý, což potvrzuje i jedenáctiletý útočník Marek Absolon v obsáhlém rozhovoru...

Marku, máš za sebou polovinu zimní přípravy, poprvé v kategorii mladších žáků. Jak by si dosavadní tréninky charakterizoval, jsou pro tebe náročné?

Tréninky jsou velmi těžké, ale i zábavné. Oproti loňsku je to pro mne určitě velká změna, protože v přípravce se spíše více hrají hry, než tvrdě trénuje, ale v mladších žácích už se více maká. Příprava je hodně různorodá, to se mi líbí, žádný trénink se neopakuje, vždycky je něco nového. Pilujeme fyzičku, koordinaci, pohyb a sílu. Ani minuta nudy.

Četnost tréninků se rapidně zvýšila. Vítáš větší počet tréninků, nebo by si jich uvítal méně a více volna?

Větší počet tréninků mi nevadí, protože si myslím, že mně a našemu týmu prospívají a navíc aspoň nesedíme u počítače a běháme. Jsem rád, že se scházíme pokaždé skoro v plném počtu. Teď nám je na trénincích často nelehko, ale v zápasech na jaře budeme určitě rádi, že jsme přípravu neošidili. Trénink čtyřikrát týdně zvládám a vyhovuje mi i rozložení úterý, čtvrtek, pátek a neděle, protože ve středu chodím do ZUŠ. Od 6 let hraju na akordeon.

Příprava je pestrá, které z tréninků tě nejvíce naplňují, baví?

Nejraději mám tréninky, u kterých se hodně střílí na branku a tréninky kliček. A taky se mi moc líbil letní kemp. Už teď se těším na ten letošní!

Jaké další sportovní aktivity jsou v tvé oblibě?

Kromě hokejbalu chodím pravidelně v pondělí lézt na stěnu, což mi i doporučila kamarádka fyzioterapeutka v rámci kompenzace jednostranné zátěže. V zimní sezóně si užívám sjezdovky a teď i víc běžky nebo badminton. Někdy dojde i na tenis, který jsem dříve hrál. V létě jezdím hodně na kole a in-line bruslích.

Na jaře vás čeká náročný program a dost zápasů. Po podzimu jste třetí. Jaké jsou tvé hokejbalové cíle pro další období?

Rád bych na sobě zapracoval co se týče běhu, střelby a obratnosti a něco odpozoroval od zkušenějších kluků v týmu. A celému týmu bych přál postup na první nebo nejhůře druhé místo v tabulce.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu