HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.01.2019 Aktuální zprávy

„Vyrovnaný zápas bude vždy v této kategorii nejlepším tréninkem", říká lodivod mladších žáků!

Úspěšný podzim má za sebou i tým mladších žáků, který se ve vyrovnané soutěži drží na třetím místě, za dominantními týmy Kladna a Kert Parku, tedy jedinými soupeři, na které v prvních měsících sezóny Hostivař nestačila!

Mladší žáky čekal po letním soustředění ve Světlé nad Sázavou obecně bohatý program, ačkoliv ligová soutěž nabídla pouze devět utkání. Zvláště mladší ročník si musel brzy potykat s náročnějším systémem tří tréninků v týdnu, které občas doplnil i další, tentokrát neligový zápas. „Zápasů je celkově v této kategorii strašně málo", vysvětluje trenér Ondřej Novák, který vzpomíná na roky minulé. „V době, kdy jsme s mládeží začínali, se hrála ještě dvojutkání. Pamatuji si, že kluci měli za podzim spolu s nějakým turnajem a přáteláky odehráno i třicet utkání. Ztráta herní praxe je dnes u malých hokejbalistů pochopitelně znát."

Tým mladších žáků si převzal v zimní přestávce loňského roku, letos pokračuješ i s mladším ročníkem. Jak se kluci ročníku 2006 a 2007 zatím v tvých očích vyvíjí?

Předně, když sem se s kluky v prvních týdnech seznamoval, chyběla jim především disciplína, maximální soustředění a mnohým i pravidelná docházka. Postupem týdnů se to měnilo a při srovnání jsme dnes úplně někde jinde, na druhou stranu platí, že je to nejživější a nejhlučnější skupina v Hostivaři (směje se). Výkonnostně je tým hodně nevyrovnaný, takže v tréninku je třeba časté rozdělování na menší skupiny, které pracují pospolu. Máme několik šikovných kluků, několik spolehlivých a snaživých dělníků i kluků, které vidíme minimálně, přesto respektujeme jejich ostatní kroužky a záliby a dostávají příležitost. V mladších žácích to ještě možné je.

Talentovaný Radim Houška byl přeřazen do starší kategorie, nastupuje ale v utkáních za obě kategorie. Bude tomu tak i nadále?

Radim je určitě na svůj věk šikovný a oproti některým vrstevníkům je i fyzicky relativně vyspělý. Trénuje výhradně se staršími žáky, aby se rychleji vyvíjel mezi většími a silnějšími kluky, není to ale zase takový supertalent, aby byl odloučen od utkání mladší kategorie. I ty mu zatím dost dávají a určitě počítáme s tím, že tento model zachováme i pro jarní část.

Z týmu přípravky naopak pravidelně nastupuje a výrazně se v mladších žácích prosazuje i trojice z ročníku 2008...

Tam bylo cílem aby tito kluci hráli po svém boku už na celé hřiště. Jsou šikovní a mají určitou dávku talentu, čím více utkání za žáky mají odehráno, tím mi přijdou dominantnější, a to i přesto, že zatím příliš nevyrostli. Není ale důležité jak se prosazují nyní, ale jestli budou tahouny i v dorostenecké a juniorské kategorii. Chci aby hráli co nejdéle vedle sebe, na jaře se k nim navíc pokusíme zařadit další kluky z tohoto ročníku. Od těch ale musíme cítit větší zájem nastupovat za žákovskou kategorii.

Byla zahájena zimní příprava. Jaká bude v podání mladších žáků?

Pestrá! V úvodu zimní přípravy trénujeme čtyřikrát až pětkrát týdně a každý den se věnujeme něčemu jinému. Aktivní chceme být především v lednu a pro letošek jsme zvolili model, kdy budeme i dost venku, nehledě na počasí. Tréninky děláme vzhledem k jejich počtu kratší, ale o to intenzivnější.

Tým je po podzimu třetí, co očekáváš od jarní části?

Co se týče umístění, je nám jedno jestli budeme první nebo pátí, ale chceme hrát co nejvíce zápasů s těžkými soupeři, takže je snahou být v první polovině ligové tabulky. Vyrovnaný zápas vždy bude v této kategorii hlavně nejlepším tréninkem. Cílem je jinak pochopitelně připravit klukům program, který budou sami považovat za zajímavý, zábavný a smysluplný, chceme hodně trénovat, být všestrannější a během jara i odehrát co nejvíce utkání.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu