HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.05.2019 Rozhovory

„Všichni se na zápasy v Prachaticích těšíme", říká kapitán Lukáš Píša!

Po dovolenkujícím Kalašovi se ujal v playoff kapitánského céčka hostivařského A týmu podivín Lukáš Píša, který s mužstvem dokráčel až do semifinále první ligy. V tom se utká proti, po základní části, prvním Prachaticím...

Hostivař má za sebou úspěšnou čtvrtfinálovou sérii proti Brnu, jejíž výsledek byl pro mnohé překvapením. První hostivařský tým získal hned v prvním utkání na brněnské půdě bod a ačkoliv druhý zápas na asfaltové ploše k vítězství nedovedl, ve sportovní hale Jižního Města, před skvělou diváckou kulisou, dvakrát uspěl a postoupil mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Mladý tým tak po návratu do druhé nejvyšší soutěže dorovnal nejlepší výsledek seniorského týmu, který se datuje k sezóně 2014/2015.

„Čtvrtfinálová série s Buldoky byla pro náš mladý tým určitě obrovská zkušenost a první výhra v prodloužení v Brně ukázala, že tento souboj bude hodně vyrovnaný", říká dvaadvacetiletý Lukáš Píša, který patří již několik let k inventáři hostivařského týmu, ačkoliv dojíždí ze šedesát kilometrů vzdáleného Kolína. „Celý tým odvedl v sérii výborný, bojovný výkon, který jsme zopakovali i v Praze, kde nás za úspěchem hnali skvělí diváci. Patří jim velké díky, stejně jako celému týmu a vedení."

V semifinálové sérii, která startuje už tento víkend na půdě soupeře, narazí Hostivař na dominantní tým z Prachatic. Tomu se možná v některých jarních utkáních nedařilo podle svých představ, s jistotou ho lze ale považovat za velkého favorita. Hostivařští přesto nejedou do Prachatic na výlet, což potvrzuje i Píša. „Rozhodně očekávám tvrdá a vyrovnaná utkání, ve kterých rozhodne fyzická i psychická připravenost! Pokud k utkáním přistoupíme stejně zodpovědně a bojovně jako k sérii s Brnem, máme určitě šanci na to, si minimálně jednu výhru ze hřiště soupeře přivézt. Všichni se do Prachatic těšíme a necháme tam vše!

Úvodní duel série je plánován na sobotních 15 hodin, nedělní zápas začne ještě o hodinu později.

Redakce

 
 

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

A další vystoupení na celé hřiště! Přípravce se na Palmovce dařilo!

22.5.2019

Junioři v prvním semifinále padli! Série pokračuje příští sobotu v Ústí!

21.5.2019

Partneři klubu