HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.03.2021 Rozhovory

„Věřím, že by se v létě zase mohl uspořádat alespoň nějaký turnaj", říká obránce Daniel Vaniš!

I teprve osmnáctiletý obránce Daniel Vaniš se stal na podzim pevnou součástí extraligového týmu Hostivaře a i on, stejně jako jiní, netrpělivě čeká na to, až se slavný koronavir poleje zmizíkem...

Už je to dlouhé... Počítáš ještě vůbec dny, jak dlouho už jsme bez soutěžního hokejbalu?

V podstatě už ani ne. Dřív jsem si hodně naivně myslel, že by se soutěž mohla rozehrát celkem brzy, ale časem jsem to začal vidět spíše negativně. Naštěstí je mi hokejbal blízký alespoň formou tréninků, i když upravených, dle nařízení vlády.

Takže tě svrbí ruce a máš potřebu si tu hokejku čas od času vzít?

Určitě. To mi naštěstí juniorské treninky umožňují.

Zimní přípravu jste v omezeném režimu absolvovali kompletní, nyní už to tak slavné nebude... Chystáš se nějak i individuálně?

Ano, snažím se každý den udělat nějakou sportovní aktivitu, ať už po silové nebo atletické stránce.

O víkendu si byl viděn s kumpány Kucharčíkem a Hrochem na hřišti, kde jste se utkali i ve střelbě na radar. Jak sis proti vyhlášenému ostrostřelci Samovi počínal?

Nazval bych to spíš ostrostřelec do ochranné sítě za bránou, ale i to mu stačilo, aby mě o nějakých 12km/h porazil (158 km/h, pozn. autora).

V zimě se řešilo, že by se extraliga hokejbalu mohla zařadit mezi soutěže, která by se za přísných podmínek a při pravidelném testování hráčů dala během jara hrát. Dokážeš si takovou variantu představit?

Určitě bych byl moc rád, ale nejsem si jistý, jak moc byl tento nápad reálný. Upřímně si to moc představit nedokážu.

Z jakých důvodů?

Tak přece jenom, i když je to extraliga, tak je to neprofesionální soutěž. A s testováním a přísnějšími pravidly by to mohlo některým, například pracujícím hráčům, dělat problémy a zabírat více času, než obvykle.

Situace zjevně není příznivá. Věříš, že Vás čeká do léta ještě nějaký zápas?

Věřím, že by se v létě mohl pořádat podobný turnaj, jako minulý rok Alpa pohár ve Světlé nad Sázavou. Nebo alespoň nějaké přátelské utkání.

Tvůj starší bratr je stále ve Švýcarsku. Jste v kontaktu a víš, jak vypadá situace tam?

V kontaktu jsme. Sezóna je u nich sice ukončená, nicméně životní opatření jsou tu o třídu lepší než u nás. A to v průběhu celé pandemie, i když mají poloviční čísla než my.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu