HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.02.2018 Rozhovory

„Už se nemůžu dočkat tréninků s hokejkou", říká kapitán ml. žáků Petr Lehner!

Prvotřídní docházka v zimní přípravě a jasná motivace v podobě reprezentačního dresu! Dvanáctiletý Petr Lehner se věnuje hokejbalu teprve druhým rokem, i tak už ale patří k nejproduktivnějším hráčům a nejlepším střelcům regionální soutěže.

Sedmaosmdesátka na zádech hned napoví, k jakému světoznámému hráči tento blonďatý šikula vzhlíží. „Rád bych se k originálnímu stylu Crosbyho přiblížil", říká s úsměvem klučina, který byl pravidelným návštěvníkem pestré zimní přípravy. Nyní, jak sám tvrdí, se už ale těší především na hokejku a tréninky na hřišti. Zimní příprava mladších žáků končí dvoudenním kempem v následujícím víkendu, kdy na všechny hráče čekají i závěrečné rychlostní testy.

Tak hned na začátek prozraď, proč nosíš na dresu právě číslo 87?

Protože s tímto číslem hraje v NHL můj nejoblíbenější hráč, Sydney Crosby, který je i mým vzorem.

Máte za sebou podzimní část, po které se držíte ve vyrovnané tabulce na šestém místě. Co je podle tebe předností týmu a myslíš, že má v této sezóně na lepší umístění?

Myslím, že předností je šikovnost některých hráčů v týmu a kdybychom si více při hře přihrávali, měli bychom určitě šanci i na lepší umístění.

Tobě se dařilo! Patříš v letošní sezóně mezi nejproduktivnější hráče i nejlepší střelce soutěže. Sleduješ svoje statistiky, nebo je to něco, co ti absolutně nic neříká?

Statistiky sleduji, ale nesnažím se bodovat za každou cenu.

Nyní se blíží konec zimní přípravy. Určitě se už těšíš na hokejku, jaká ale pro tebe byla letošní příprava a co myslíš, že tobě samotnému dala?

Zimní příprava byla určitě náročná. Hodně jsme posilovali vlastní vahou, běhali, měli jsme jednodenní kempy s kruhovými tréninky. Vše bylo zaměřeno na rychlost, kondici a sílu. Užil jsem si to, ale už se nemůžu dočkat tréninků s hokejkou.

Na čem by si osobně chtěl nejvíce zapracovat v jarní části?

Určitě třeba na střelách tahem z dálky, nebo nápřahem.

A co očekáváš od týmu? Přeci jen Vás čeká ještě hodně dlouhý zápasový program a ve druhém červnovém víkendu i oblíbený Fair Cup.

Očekávám, že si začneme v utkáních více přihrávat a budeme se celkově více snažit.

Co tě na hokejbalu nejvíce naplňuje a čeho by si chtěl jednou dosáhnout? Máš nějaký hokejbalový, nebo hokejový vzor, kterému by ses chtěl někdy přiblížit?

Nejvíce mě naplňují určitě vyrovnané zápasy a mým snem je dostat se na Mistrovství světa. Jak jsem už odpovídal, vzorem mi je Sydney Crosby z Pittsburghu a k jeho originálnímu stylu hry bych se i rád přiblížil.

Redakce

 
 

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Přípravka řádila na sportovním dnu v Pardubicích!

17.6.2018

Obsazení realizačních týmů mládeže pro sezónu 2018/2019 + tréninky!

16.6.2018

Partneři klubu