HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.01.2019 Rozhovory

„Už jsme naladěni na stejnou vlnu", říká trenér přípravky B Jiří Vaniš!

Mladšího týmu přípravky se v létě ujal ostřílený hostivařský trenér Jiří Vaniš, který zhodnotil počínání svých oveček v podzimní části...

Jak hodnotíš podzimní část z pohledu trenéra přípravky B?

Myslím, že podzim byl pro všechny z nás tak trochu seznamovací. Po letním soustředění se kluci zaběhli do pravidelného režimu školy, tréninků a svých dalších aktivit. To samé platí o rodičích a nás trenérech. Navzájem jsme pak zjišťovali, jak budeme schopni fungovat jako tým v rámci tréninkového programu a následně i turnajů či přípravných zápasů. Kluci také zkoušeli, co si mohou ke svým "novým" trenérům dovolit, jaká od nich máme očekávání co se týká tréninků, zápasů i chování v rámci týmu. Věříme tomu, že už jsme všichni naladěni na stejnou vlnu a těšíme se na další část sezóny.

Jaké vidíš největší rozdíly v trénování dorostenecké a přípravkové kategorie?

Hlavně musím používat mírnější tělesné tresty a více si hlídat slovník (smích). Ale vážně, tyto dvě kategorie jsou dva zcela jiné světy. Zvláště v případě Hostivaře, kde je dorost plný ambiciózních kluků, kteří hrají za starší kategorie, jsou v reprezentačních výběrech, v klubu jsou dlouho a je pro ně srdeční záležitostí. Takové mužstvo se trénuje skoro samo. Naproti tomu v přípravce se ještě před tréninkem musíme ujistit, zdali dnes trénujeme parkour nebo tancování se zpěvem a nebo budeme-li vzrušeně diskutovat o aktuálním statusu v počítačové hře. Nakonec se přeci jen dostaneme k hokejbalu, nicméně každé cvičení doplníme několika přemety když se trenér zrovna nedívá, nebo se řádně pohádáme se spoluhráčem o tom, kdo zrovna bude první. Takže asi tak (smích).

Je něco, co tě vyloženě na dětech této kategorie překvapilo?

Jak se to vezme. Jednoho výtečníka z této kategorie mám doma, tak jsem na dost věcí zvyklý. Na druhou stranu, každý z kluků je originál a o překvapení není nouze.

Jaká bude forma zimní přípravy týmu a jakým směrem by si chtěl kluky ročníku nadále směřovat?

Zimní přípravu bychom rádi klukům připravili pestrou. Základem budou tréninky v tělocvičně a tréninkovém centru v Parmské. Tyto určitě doplní tréninky venku a dle možností i tréninky s hokejkou. Určitě je naším cílem, aby kluky tréninky bavily, aby na hokejbal chodili rádi, těšili se na kamarády. A tím jsem vlastně zodpověděl i druhou část otázky (úsměv).

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu