HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.12.2018 Aktuální zprávy

„Tým šlape jako dobře namazaný stroj", říká kouč nejmenších Borek Coufal!

Prosinec bývá tradičním měsícem pro bilancování trenérů po odehrané podzimní části. Startujeme hodnocením oblíbeného Borka Coufala, který se druhým rokem usilovně věnuje nejmenším členům Hostivaře...

Jak hodnotíš podzimní část sezóny u nejmenší kategorie, po doplnění o další nováčky?

Jsem celkem spokojený. Radost mám především z toho, jak se kluci zlepšují. Hokejbal je evidentně baví a i od rodičů dostávám především pozitivní zpětnou vazbu. Těší mne i jak se prezentujeme na turnajích - bojujeme, kluci si fandí navzájem a fungujeme týmově. Méně spokojený jsem s účastí na turnajích, kde poněkud přibylo absencí z jiných, než zdravotních důvodů. Hned dvakrát jsme například jeli na turnaj bez jediného stálého brankáře a chytali, mimochodem výborně, kluci z pole. Radost mám i ze zapojení čtyř nových hráčů do turnajů. Pátý se zapojí po Novém roce.

Do všech turnajů jste byli schopni zapojit dva týmy, přesto asi uvažujete o dalších náborových akcích a doplnění o nové tváře, že?

Potřebujeme tým určitě doplnit. Sice jsme odehráli všechny turnaje na dva týmy, ale nebylo to vůbec jednoduché kvůli poměrně velkému množství omluvenek. Bez pomoci střídavých startů trojice kluků ze spřáteleného týmu Prosek Moles, bych minimálně do dvou turnajů dva týmy nesestavil. I tak jsme několikrát hráli pouze s pěti hráči v poli. Určitě je tedy prostor tým doplnit a náborové akce již připravujeme na leden.

Jak si spokojen s chodem týmu? Je něco, na čem hodláte v dalším období zapracovat?

Tým šlape jako dobře namazaný stroj. Trenérský tým je spolu už delší dobu a navíc se podařilo zapojit dalšího trenéra z řad rodičů hráčů - Aleše Kvasničku. Na ostatní trenéry se mohu maximálně spolehnout a vím, že pokud nějaký trénink vynechám, například z pracovních důvodů, proběhne tak, jak jsou hráči i rodiče zvyklí. Teď nás čekají dva měsíce zimní přípravy v tělocvičně zpestřené únorovým turnajem v Kralupech. Zaměříme se především na rychlost a koordinaci, ale nebudou samozřejmě chybět hry a vyzkoušíme si i nějaké jiné sporty. Tělocvičnu doplníme o individuální tréninky v tréninkovém centru Parmská, kde dojde i na hokejky a zaměříme se primárně na práci s holí a střelbu. V březnu navíc plánujeme víkendový příměstský kemp.

Co je dle tvého nejsilnější stránkou nejmenší kategorie?

Určitě je to bojovnost a týmovost. Kluci hrají na 100% za jakéhokoliv stavu. S tímto jsem bojoval minulou sezónu a velmi se to zlepšilo. Podíl na tom mají i hostující kluci z Proseka, kteří jsou, co se týká bojovnosti, perfektním příkladem. Kluci velmi dobře fungují jako tým. Nějaké to pošťuchování k tomuto věku patří, ale při turnajích si vzájemně fandí a podporují se. Silnou stránkou se stává i kondice. Poslední zápasy na turnajích kluci v minulé sezóně sotva lezli a to se letos velmi zlepšilo. Nestalo se, že bychom některému ze soupeřů na turnajích kondičně nestačili. A to i když jsme hráli s pěti hráči v poli.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu