HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.07.2019 Aktuální zprávy

„Světový pohár mi ukázal na čem mám makat", říká Marek Skalický!

Na konci června se uskutečnil pod hlavičkou ISBHF Světový pohár kategorie U16, kde měla Hostivař tradičně zastoupení v několika hráčích. Zatímco v mladším výběru ČR U15 dostal prostor brankář Tomáš Keprt, v týmu U16 se představilo hned několik hostivařských...

Vedle kmenových hráčů Marka Skalického, Marka Hrocha a Adama Šťastného se ve starším národním týmu objevili i Kryštof Svoboda a Tomáš Lhota, kteří letos nastupovali v hostivařském dorostu.

Zatímco U15 na Světovém poháru dvakrát přehrála Velkou Británii a skončila pátá, výběr U16 se dostal do boje o bronzové medaile se Slovenskem, ve kterém uspěl. Bronzovou placku tak do Prahy přivezl i brankář Marek Skalický, který sice v klíčovém duelu nenastoupil, na turnaji ale odchytal více jak devadesát minut...

Světový pohár je u konce a ty máš na krku bronzovou medaili. Jak turnaj hodnotíš?

Světový pohár hodnotím kladně. Zlato to sice není, ale i zisk bronzových medailí je velký úspěch. Kanaďani byli přeci jen lepší, měli lepší koncovku a byli organizovanější. Náš tým měl hodně vyloučení a ta rozhodovala důležité zápasy.

Jak hodnotíš své výkony na Světovém poháru?

Nejde tahle otázka přeskočit? (směje se). Hodnotím je tak nějak neutrálně. Zápas proti naší U15 se mi povedl, ale zbytek už nebyl podle mých představ. Na druhou stranu mi turnaj ukázal, na čem mám makat.

Co tě na turnaji nejvíce zaujalo a na co budeš nejraději vzpomínat?

Na turnaji mě hodně zaujala atmosféra. Když jsem vešel poprvé na hřiště a viděl jsem kolik je tam lidí, tak to byl super pocit. Vzpomínat budu na zážitky z turnaje, na zápasy a na národní hymnu po vyhraných zápasech.

Sezona je každopádně definitivně u konce... Kde jsou další cíle Marka Skalického?

Zamakat a být oporou dorostu, juniorky, porvat se o větší prostor v A týmu ve Strašecí a dostat se do výběru U18 na šampionát do Švýcarska.

Redakce

 
 

Mladší žáci si poradili s Elbou! Hradil byl u čtyř gólů!

18.11.2019

Junioři rozhodli v přesilovkách a Plzeň přehráli 6:1!

16.11.2019

Přípravka tentokrát se zápornou bilancí! V sobotu bojovala na Kladně a v Čimicích!

15.11.2019

„Začínáme na hřišti více komunikovat", těší obránce mladších žáků Patrika Švece!

13.11.2019

Partneři klubu