HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
26.03.2020 Rozhovory

„Stále věřím, že se soutěže dohrají", říká útočník Jiří Vaniš!

Je úřadujícím Hráčem roku hokejbalové Hostivaře, věkem ještě junior, už druhým rokem ale jedním z nejdominantnějších hráčů prvního týmu z Prahy 15! I jeho jsme se zeptali jak tráví čas v čase karantény, jak hodnotí odehranou část sezóny nebo koho by po podzimu navrhoval na individuální klubovou cenu, jíž je držitelem...

Ptali jsme se jiných, zeptáme se i tebe... jak se ty vyrovnáváš s aktuální situací, kdy jsou přerušeny veškeré aktivity?

Poměrně v klidu, samozřejmě mě štve, že se nehrají soutěže a nejsou tréninky, ale bohužel se nedá nic dělat. Ráno mám vždy školu přes skype a odpolko jezdím na kole nebo chodím cvičit. Také dost sleduji seriály.

Doufáš, že se ještě letošní sezóna dohraje, nebo už je spíš čas začít se soustředit na tu další?

Stále ještě věřím, že se dohraje. Šance je sice asi malá, ale pořád věřím. Myslím, že na soustředění na příští sezonu je ještě spousta času. Přece jen je to za půl roku.

Co se týká výsledků A týmu, byly v této sezóně jako na houpačce. Jednou přesvědčivá výhra, poté výsledkový neúspěch. Jak odehranou část hodnotíš?

Hodnotím ji určitě kladně. Sice tam bylo pár zápasů, které úplně nevyšly, ale většinou to bylo hlavně o naší špatné koncovce a nedůrazu před brankou. Předvedená hra ale byla dobrá.

Hru samotnou ostatně chválil i hrající trenér Marek Brož. V čem se podle tebe změnil obraz hry oproti loňské sezóně?

Řekl bych, že obraz hry je oproti loňsku víceméně stejný. Je ale znát, že mladší hráči hrají už druhou třetí sezonu mezi muži a jsou tedy v některých situacích o poznání zkušenější.

V letošní sezóně máš možnost nastupovat i v dresu extraligového Kert Parku. V čem je tvoje role v kádru z nejvyšší soutěže jiná?

Určitě v prostoru na hřišti. V Hostivaři hraji přesilovky, oslabení, všechny důležité herní situace. V Kertu je to trochu složitější. Je to dáno i tím, že jsou v Kertu zkušenější a vyspělejší hráči. Trenér dává dost na ně.

V létě by se mělo uskutečnit Mistrovství světa do 20 let ve Švýcarsku, které je ale nyní značně ohrožené. Dokážeš si představit, že by se i přes absenci herní praxe v jarní části šampionát uskutečnil?

Dokážu a popravdě dost doufám, že se uskuteční! Je to akce, na kterou se všichni těšíme. Kdo chce, natrénováno mít bude. Herní praxe samozřejmě chybět bude, ale už jsme dostatečně vyspělí na to, abychom si s tím poradili.

Hodláš tím směrem i v dalších týdnech svou individuální přípravu nějak upravit, obohatit?

Nemyslím si. Zůstanu u kola, posilovny a občas nějakého lehčího výběhu. Přece jen běh úplně nevyhledávám (směje se). Bude se oteplovat... tím lépe pro moje cyklistické aktivity.

Si úřadující Hráč roku hokejbalové Hostivaře.. Kdyby letošní sezóna dohrána nebyla, kdo by si podle tebe cenu zasloužil za odehranou podzimní část?

Těžko říct, osobně mám ale dva kandidáty, a to Ondru Kubeše a Vášu Štourala. Vašek je základní stavební kamen celého áčka, pokud má svůj den, jakože ho měl téměř každý zápas, je áčko dvakrát tak silné. Olda od té doby co hraje extraligu, tak se podstatně zlepšil, víc si věří, má lepší rozehrávku, čtení hry. Umí dát gól, konečně i do soupeřovi brány.

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu