HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
25.08.2017 Rozhovory

„Soutěž bude rychlejší a fyzicky náročnější. Musíme využít svých předností", ví trenér st. žáků Tomáš Grepl!

Spolu se starším ročníkem loňských mladších žáků se o kategorii výše přesunulo i sehrané trenérské duo Tomáš Grepl a Tibor Zámečník. I oni si uplynulé letní soustředění pochvalovali, a tak jsme si nemohli těsně před zahájením ligové sezóny odpustit několik otázek.

Je za Vámi letní soustředění ve Světlé nad Sázavou? Jak ho s odstupem necelého týdne s kolegou Tiborem hodnotíte?

„Bylo to jedno z těch nejlepších soustředění posledních let. Zázemí absolutně nejlepší, možnosti s využitím sportovišť byla naprostá bomba a stejně tak i catering byl na té nejvyšší úrovni."

Je vůbec něco, co vám ve Světlé scházelo pro ještě lepší průběh předsezónní přípravy?

„Chyběl mi asi jen les s kopcem, ale při tom všem co se dalo využít a vymyslet to nebylo vůbec podstatné."

Jak se na akci projevoval tým jako celek? Čiší z týmů vůle pracovat, nebo se hledají výmluvy a padají slova "nejde to“ nebo "neumím“?

„Stejně jako každý rok a v každém týmu se najdou jedinci, kterým se něco nechce dělat nebo jsou unavení. Nebylo to ale nic razantního. Naopak si myslím, že tým jako celek chce pracovat."

Dvojice hráčů byla postaršena (Marek Hroch a Marek Skalický) do kategorie mladšího dorostu, z mladších žáků jste naopak v týmu přivítali Daniela Zámečníka a Jakuba Suchardu. Jak to bude s využitím těchto hráčů v sezóně?

„Tak doufám, že Hrošíno (Marek Hroch, pozn. redakce) bude k dispozici i starším žákům, pakliže se mu nebudou zápasy krýt s mladším dorostem. Marek Skalický bude s největší pravděpodobností pouze na soupisce dorostu a současně bude uvolněn na střídavý start do jiného žákovského týmu. U Jakuba a Daniela počítáme, že se v týmu starších žáků usadí natrvalo."

Jsou hráči ročníku 2004 připraveni na přechod do starší žákovské kategorie?

„Soutěž starších žáků bude určitě jiná, než na co je většina hráčů zvyklá. Bude rychlejší a fyzicky náročnější. Myslím si, že zejména těm méně fyzicky vyspělým to může dělat potíže, ale zase mají jiné dovednosti a přednosti, kterých mohou využít. Určitě se s tím všichni nějak popereme."

Už je rozhodnuto, kdo bude v nově složeném a mladém týmu plnit funkci kapitána?

„Popravdě ještě není. Volba kapitána sice proběhla, ale neskončila jednoznačně. Prozradím, že jedním z největších kandidátů byl právě Hrošíno."

A otázka na závěr: co říkáš na rozdělení skupin a přidělení týmu Hostivaře do jihočeské soutěže?

„Popravdě jsem oficiálně ještě žádné rozdělení do skupin nebo rozpis neviděl. Vím jen něco od vedení klubu a pokud tomu tak bude, tak se s tím vypořádáme. Špatné to vidím pouze v tom, že bude ve skupině málo soupeřů."

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu