HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.10.2018 Rozhovory

„Soupeři jsou kvalitní, takže jsem rád, že zatím vyhráváme", říká Dominik Ilušák ze st. žáků!

Stabilním členem týmu starších žáků je už druhým rokem obránce Dominik Ilušák, který do hokejbalové Hostivaře přišel z fotbalového prostředí.

Jeho týmu se v úvodu sezóny dařilo. V září si připsal tři výhry a trůnil na prvním místě regionální soutěže. Nyní čeká starší žákovský výběr ale delší zápasová odmlka! Dominik a pětice jeho spoluhráčů ovšem využila v posledním víkendu nečekané možnosti a nominace od trenérů dorostu. Za starší kategorii tak nastoupili už v neděli proti Prachaticím, kde se podíleli na výhře 6:4.

Na začátek je třeba říci, jak si se vlastně k hokejbalu dostal?

K hokejbalu jsem se dostal přes Adama Šťastného, který mě vzal na školní hokejbalový turnaj. Hraji už dva roky a před hokejbalem jsem hrál několik let fotbal.

Čím tě hokejbal upoutal a v čem shledáváš největší rozdíly proti fungování ve fotbalu?

Chtěl jsem už zkusit něco nového, můj ročník ve fotbalovém týmu se navíc rozpadl, takže jsem si musel začít něco hledat. Myslím si, že na hokejbale je lepší kolektiv. Všichni si zde více pomáhají, a to jak v mladších, tak starších kategoriích.

Máš tak za sebou jednu kompletní hokejbalovou sezónu a začátek nové, ve které se vám zatím daří. Tři úvodní utkání jste vyhráli! Jak zatím hodnotíš vstup týmu do nové soutěžní sezóny?

Určitě kladně, protože všichni soupeři jsou kvalitní a jsem tedy rád, že zatím vyhráváme.

Koho osobně považuješ v soutěži za největšího favorita?

Já si myslím, že šanci na titul máme i my, ale favorit se takhle úplně určit nedá. Každopádně uděláme všechno proto, abychom vyhrávali i nadále a skončili první.

V červnu si se zúčastnil své první výběrové akce, turnaje krajů v Děčíně. Jaký dojem na tebe tato akce udělala?

Ze začátku jsem byl docela nervózní, ale potom jsem se rozehrál a užil jsem si to. Co do výsledků, nevím přesně co jsme udělali za chybu, ale určitě to mohlo dopadnout lépe.

Včera si naopak poprvé nastoupil v dresu dorosteneckého týmu v Prachaticích. Jak si se o nominaci dozvěděl? Překvapila tě?

Určitě překvapila! Dozvěděl jsem se to tak, že mi máme v devět ráno zavolala, ať se domluvím s trenérem o možné pomoci dorostencům. Neváhal sem a jel jsem. První třetinu jsme dominovali, ve druhé už náš tlak ustál a tlačili spíš prachatičtí. Ve třetí třetině jsme se ale vrátili k naší hře a soupeře nakonec porazili 6:4.

Hokejbalu se věnuješ relativně krátce, máš už ale nějaké cíle, kterých by si chtěl osobně dosáhnout?

Určitě bych se chtěl časem dostat třeba do reprezentace a zahrát si proti nějaké jiné zemi.

Redakce

 
 

Už se to blíží! Informace k letnímu soustředění mládeže!

24.6.2019

„Myslím, že jsem týmový hráč", říká Danny Olišar z mladších žáků!

23.6.2019

Mládežník roku: „Tahle cena je pro mě třešničkou na dortu za úspěšnou sezónu!"

22.6.2019

Z gauče až do reprezentace! Tomáš Keprt si v závěru sezóny vybral svou odměnu!

21.6.2019

Partneři klubu