HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.12.2017 Rozhovory

„Snažím se makat co nejlépe", hlásí po zahájení zimní přípravy starší žák Filip Janšta!

Členem kádru starších žáků je i pracovitý brankář Filip Janšta, který se o brankoviště dělí s o rok mladším Tomášem Keprtem.

Právě starší žáci zahájili už před dvěma týdny pravidelné zimní tréninky v tělocvičnách a nových prostorách v tréninkovém centru Parmská. S brankářem Filipem Janštou jsme hodnotili nejen start méně oblíbené části sezóny, ale i odehranou podzimní část, nebo nedělní mixturnaj na Palmovce.

Je za Vámi podzim v jihočeské soutěži... jak se ohlížíš za porcí utkání, po které jste čtvrtí?

Myslím si, že si nemáme na co stěžovat. Nemůžeme vždycky vyhrávat, ale máme dobrý tým a nové posily. Věřím, že budeme na jaře i fyzicky připravenější. Já osobně jsem s výsledky spokojený, i když by samozřejmě bylo super víc vyhrávat a doufám, že se nám to na jaře i podaří.

Trojice soupeřů byla na podzim úspěšnější. V čem za nimi tým Hostivaře zaostával?

Naším klasickým problémem byla rychlost a fyzická výdrž. Nedobíháme ty nejlepší hráče a proto na to taky teď máme zaměřenu zimní přípravu, která je letos náročnější. Problémy máme ale i ve střelbě a v obranné činnosti, kde je taky třeba se zlepšit.

Nedá se říci, že by si odchytal v podzimní části příliš minut, tvá úspěšnost ale překračuje 91%. Věříš, že dostaneš v jarní části více prostoru v brankovišti?

Úspěšnost je jen statistika, ve které nejsou zachycené různé herní situace. To kdo bude chytat se dozvídáme až těsně před zápasem, takže musím být vždycky připravený jít do brány. Nemyslím si, že by se něco nějak měnilo, ale když mě trenér postaví, bude to šance ukázat co ve mne je.

Trenér tě v posledních trénincích chválí za nasazení a zápal. Je pro tebe zimní příprava nutným zlem, nebo naopak žádaným zpestřením sezóny?

Asi ani jedno. Rád chytám, baví mě to, ale je k tomu potřeba i hodně dobrá fyzička. Zimní přípravu beru jako součást chytání a snažím se makat co nejlépe. Samotné chytání mě baví asi víc, ale zimní příprava je taky super, protože trenéři nám jí zpestřují různými speciálními tréninky a je důležitá pro mě i celý tým.

Část tréninků v prosinci jste absolvovali už v nově otevřených prostorách TC Parmská. Jak se ti nové klubové prostory zamlouvají?

Je to tam ideální na kruhové tréninky, které se ve velké tělocvičně dělaly hůř. Jsem rád, že to tam máme, moc se to hodí pro celý klub. Nevýhoda je malý prostor pro běhací tréninky, ale v kombinaci s tréninky v tělocvičně je to ideální.

V uplynulém víkendu ses po nemoci představil na mixturnaji na Palmovce, který doprovázela i pořádná chumelenice. Jak vnímáš takovou akci?

Je to akce, která je dobrá na sblížení hráčů z více klubů, pomáhá to k vzájemné přátelské atmosféře při zápasech a je dobře, že si před zimou takhle zahrajeme. Ale zase na druhou stranu, většina z nás není zvyklá na hru na asfaltu. Jsem rád, že takové akce jsou a doufám, že se to udrží, což vzhledem ke každoročním rekordům v účasti nebude problém.

Jsou další sporty, které tě mimo hokejbal naplňují?

Mimo hokej ne, ve třetí třídě nás táta vzal poprvé na hokej a začalo nás to bavit. Když jsem potom viděl hokejbal poprvé v Opavě tak jsme hledali hokejbalový tým v Praze a Hostivař byla nejblíž, tak jsem začal hrát a jsem rád, že jsem to udělal.

Na konci léta si absolvoval klubový výšlap na Sněžku. Jak na akci vzpomínáš?

Rád na to vzpomínám. Byla to super akce, na které jsme měli spoustu společných zážitků. Bylo dobře, že to bylo napříč kategoriemi, takže jsem poznal i kluky, které jsem znal jen od vidění.

Jarní část bude dlouhá. Co od ni očekáváš a na co se nejvíc těšíš?

Očekávám od ní zlepšení oproti podzimu, ale naši soupeři určitě taky makají a nebude to jednoduché. Náš cíl je dostat se na MČR, nesmíme ztrácet body a musíme porážet i silnější soupeře. Těším se na zápasy a jejich atmosféru, která mi během zimy chybí.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu