HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
06.04.2020 Rozhovory

„Snažím se dělat produktivní věci, abych celé dny jenom neproflákal", říká junior Pavel Mašek!

V první dubnové pondělí jsme si k rozhovoru pozvali útočníka juniorského týmu Pavla Maška, který byl před dvěma lety součástí reprezentačního výběru do 16 let. Ačkoliv už dnes reprezentační ambice nemá, přiznává, jak moc mu v aktuální době karantény hokejbal chybí...

Pajine, v jediném jarním ligovém utkání s Kladnem si plnil pouze pozici diváka. Proč tomu tak bylo?

Tak to si nejsem jistý, jestli je to teď otázka na mě. To trenér vybírá sestavu na zápas a pro zápas s Kladnem zvolil starší a zkušenější sestavu. Myslím si, že zvolil dobře a kluci ten zápas sehráli parádně.

Na podzim si každopádně byl členem základní sestavy. Jak na tebe tým v první části sezóny působil a čím to podle tebe je, že si dokáže poradit i bez svých největších opor a patřit i bez nich ke špičce soutěže?

Myslím si, že to je především naší pracovitostí a hlavně přístupem ať k zápasům, nebo i tréninkům, který už máme za ta léta pospolu zažité, takže si dokážeme mezi sebou věřit a v nejtěžších chvílích se semknout a táhnout za společný provaz, jako jeden tým.

Nastoupil si během sezóny i za mužský rezervní tým?

Odehrál jsem na podzim jen jeden zápas někde na konci světa, snad u Boleslavi. Nejhorší hřiště co jsem kdy viděl zažil, kde sem měl po utkání místo hokejky kosu na trávu. Za Béčko bych rád nastupoval víc a doufal jsem v to už teď na jaře, kvůli koronaviru to ale zatím nevyšlo.

Ano, sezóna je nyní přerušená. Je podle tebe ještě vůbec šance, že se rozběhne?

Rád bych, ale bohužel si myslím, že už se nerozběhne. Dohrávání sezóny v letních měsících za enormních teplot a s měkkou gumou nevidím nijak pozitivně.

Jak tedy aktuálně trávíš čas bez hokejbalu?

No času je teď až moc, ale snažím se dělat produktivní věci, abych celé dny jenom neproflákal. Ráno rychle splácám školu, ať ji mám hotovou, protože vím, že je důležitá a odpoledne se buď vrhnu na online trénink s Ondrou Almašim, nebo využiju čas a provětrám kolo po okolí. Hokejbal mi už dost chybí, tak aspoň občas vezmu hokejku a běhám po bytě s toaleťákem, abych nedělal moc velkej bordel.

Vraťme se ještě k soutěžní části. Během první fáze sezóny si se mezi střelce nezapsal. Jak si byl osobně spokojen se svými výkony?

Tuhle sezonu nepatřím do prvních dvou lajn, které se podílý na produktivitě, můj ukol je především běhat a nepříjemně napadat soupeřovu rozehrávku. Ne každý zápas byl úplně podle mých představ, ale se sezónou jsem zatím spokojen, protože tým je mezi prvními třemi týmy tabulky, v jinak hodně vyrovnané soutěži, což je to nejdůležitější.

Víme, že si se prakticky vzdal možnosti bojovat o reprezentační dres...

To je těžký, ale asi tak kdybych to shrnul v bodech, tak za prvé sem měl pocit, že nemám co nabídnout, za druhé jsem se chtěl soustředit především na sebe, abych vůbec začal hrát lépe a za třetí jsem nechtěl podléhat tlaku, že mne někdo sleduje jen proto, že jsem v nějakém výběru nebo proto, že už sem v nějakém byl a podle toho bych měl i hrát.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu