HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.03.2019 Rozhovory

„Skvělý týmový výkon", říká k dnešnímu utkání v Plzni dorostenec Marek Hroch!

Dorostenecký tým, jehož součástí je i Marek Hroch, nepoznal dosud v letošní sezóně pokořitele! Dnes vybojoval další výhru v Plzni. Domácí tým sice dokázal ve třetí části smazat dvoubrankové manko a vyrovnat, Hostivař ale o svém vítězství rozhodla v závěru.

Zanedlouho šestnáctiletý Marek Hroch se tak rozpovídal nejen o utkání v plzeňské hokejbalové hale, ale i zimní přípravě, reprezentačních kempech nebo jeho zapojení v juniorské kategorii...

Není to tak dlouho, co skončila zimní příprava. Jaká pro tebe byla a na co si se ty osobně především zaměřil?

Zimní příprava mi celkem rychle utekla. Byla dost náročná, ale stále zábavná. V trénincích jsme se především zaměřovali na rychlost, delší sprinty a všeobecnou vytrvalost, což si myslím, že nám hodně pomohlo. Také jsme hodně posilovali, to jsem také vřele uvítal. Já osobně jsem se snažil zapracovat na síle středu těla a taky hodně na té vytrvalosti.

Vstup do soutěží se podařil a jak dorost, tak juniorský tým zatím neztratil. Který ze zápasů byl pro tebe zatím nejnáročnější?

Jednoznačně musím říct, že nejnáročnější byl ten, co jsme odehráli dneska s Plzní. Jelikož nám chybí David Srp a Adam Šťastný, je nás logicky v sestavě méně. I když jsme dneska hráli se dvěma staršími žáky, kvůli vývoji zápasu jsme museli hrát od třetí třetiny na dva centry, takže myslím, že se já se Samem Kucharčíkem shodneme na tom, že tohle byl pro nás zatím nejnáročnější zápas.

A co dnes rozhodovalo?

Dnes to bylo o tom, kdo víc chtěl. Rozhodovaly maličkosti, každý souboj u mantinelu, každá nahrávka nebo buly. K výhře nás dovedl skvělý týmový výkon. Přijeli jsme s odhodláním vyhrát a jsem strašně rád, že se nám to podařilo.

Dostatek prostoru dostáváš nyní i v juniorském týmu, kde si v prvních dvou jarních utkáních zaznamenal tři góly a dvě přihrávky. Jak by si tyto duely zhodnotil?

Prostoru co dostávám v juniorce si rozhodně moc vážím. Jsem rád, že můžu zasáhnout i do těch důležitějších utkání, jako například minulý týden proti Kert Parku. Proti nim jsme hráli dost vyrovnaně, byl to náročný zápas, hodně o běhání. Naštěstí jsme hráli na čtyři lajny, takže jsme díky tomu mohli soupeře přeběhat. K zápasu s Dobřany nemám ani moc co říct. Myslím, že jsme byli ve všech ohledech lepší a zaslouženě jim nasypali patnáct gólů. Byl to důležitý zápas pro sebevědomí a nutné tři body do tabulky.

Během zimní ligové přestávky na tebe čekaly i reprezentační kempy. Jaká byla jejich náplň?

Na prvním kempu šestnáctek jsme hodně běhali, trenéry zajímalo, v jaké jsme kondici. V druhém kempu jsme se už zaměřili více na herní činnost, trénovali jsme rozehrávku z obranného pásma, situace 2 na 1, 2 na dva, 3 na 2. Také jsme sehráli dva přípravné zápasy, jeden proti sobě, druhý proti dobřanskému áčku. Dá se říct, že tu samou náplň přinesl i třetí kemp v únoru.

Jaké myslíš, že jsou tvoje aktuální šance na probojování se na další Světový pohár?

Tak to opravdu netuším. Je tam spousta nadějných kluků a konkurence je velká. Snažím se tomu dát všechno, abych se na Světový pohár dostal, tak doufám, že se mi to povede.

Redakce

 
 

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

A další vystoupení na celé hřiště! Přípravce se na Palmovce dařilo!

22.5.2019

Junioři v prvním semifinále padli! Série pokračuje příští sobotu v Ústí!

21.5.2019

Partneři klubu