HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.10.2018 Rozhovory

„S Hostivaří bych chtěl vyhrát titul", říká posila dorostu, Kryštof Svoboda!

Těsně před novou sezónou posilnil dorostenecký tým novostrašecký talent Kryštof Svoboda, který se zabydlel v defenzivních řadách Hostivaře rychle a v pěti utkáních si připsal dva góly a jednu finální přihrávku.

S Hostivaří si se poprvé setkal na letním soustředění ve Světlé nad Sázavou. Co tě na samotné akci překvapilo a co ti nejvíce utkvělo v paměti?

Byl jsem velmi překvapen z počtu účastníků. Příprava tréninkového plánu, kvalita všech tréninků a jak všichni kvalitně trénovali. A co mi utkvělo třeba v paměti? Fotbal na hřišti, které se zrovna zalévalo. Tráva byla mokrá a my měli tenisky. Klouzalo to všem a hra byla plná vtipných pádů (směje se).

Bydlíš v Rakovníku, tak proč zrovna Hostivař?

Na mistrovství republiky žáků jsem dostal nabídku od Jardy Skalického, jestli nechci hrát v příští sezóně na střídavý start za Hostivař. Ve Strašecí nyní není mladší dorost. Po domluvě s rodiči jsem této nabídky využil. Je to časově sice náročnější, ale jsem v Hostivaři spokojen. Dobrá parta v týmu a dobří trenéři.

Za sebou máš prvních pět utkání v dresu Hostivaře, ve kterých trenéři žehrali především na koncovku. Jak ty osobně nahlížíš na vstup do soutěže?

Vstup do soutěže byl podle mého dobrý. Je pravda, že máme spoustu střel v každém zápase, ale gólů je málo. Musíme se zlepšit a trefovat volné místo v bráně a ne brankáře.

Jak by si zatím po krátké štaci pojmenoval styl Hostivaře a jaké zažíváš největší rozdíly, ve srovnání s hrou v Novém Strašecí, který je tvým kmenovým klubem?

Hostivař hraje útočný hokejbal a to se mi moc líbí. Všichni hráči si plní svoji funkci a pracují pro tým. Baví mně rychlost hry, ale chybí mi více střelby od modré čáry, kterou jsem si užíval v Novém Strašecí.

Jak by si se sám jako hráč charakterizoval?

To se těžko popisuje (směje se). Jsem obránce s tvrdou střelou, občas si rád zaútočím, ale potřebuji přidat ještě trochu na rychlosti.

Co je letos tvým největším cílem a čeho myslíš, že by si mohl letos s Hostivaří dosáhnout?

Cíl je začít více trefovat úspěšně bránu a být platným hráčem v týmu. S Hostivaří bych chtěl vyhrát republikový titul!

Redakce

 
 

Už se to blíží! Informace k letnímu soustředění mládeže!

24.6.2019

„Myslím, že jsem týmový hráč", říká Danny Olišar z mladších žáků!

23.6.2019

Mládežník roku: „Tahle cena je pro mě třešničkou na dortu za úspěšnou sezónu!"

22.6.2019

Z gauče až do reprezentace! Tomáš Keprt si v závěru sezóny vybral svou odměnu!

21.6.2019

Partneři klubu