HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.04.2020 Aktuální zprávy

„První trénink holek naprosto překonal má očekává", říká Lucie Rosičková!

Úvod března přinesl v hokejbalové Hostivaři jednu podstatnou novinku, k prvnímu tréninku totiž vyběhl nový tým holek, v ročnících 2009-2012. Lucce Rosičkové, která má vedení dívčího týmu na povel, se na první a zatím poslední jednotce hlásilo pět hráček!

Těsně před dalším tréninkem totiž byla, jak známo, vládou nařízena celostátní karanténa a všechny začínající hráčky si tak budou muset na pokračování nějaký ten pátek počkat. Lucie Rosičková ale rozhodně nelení ani nyní...

„První trénink ryze dívčího týmu naprosto překonal veškerá má očekávání! Věděli jsme, že se jedná o mladší sestry už aktivních kluků, kteří v Hostivaři již nějakou dobu působí, takže se dalo předpokládat, že jim hokejbal nebude úplně cizí. Ale to, co přišlo, bylo pro mne neuvěřitelné. Do šatny naběhlo k prvnímu tréninku pět naprosto úžasných holčiček, které hned vytvořily partu, protože se díky bráchům, více či méně, znaly již dříve. Bylo z nich cítit úžasné nadšení pro tento sport a to, jak moc se na svůj trénink těší. Ihned se začaly „pídit“ po dresech, hokejkách, helmách a dalších věcech, které jsme pro ně měli připraveny.

Po rozdání a nastavení potřebného vybavení nadšení ještě stouplo. Jak už to bývá, první trénink měl spíše takový rozkoukávací charakter. Holky si vyzkoušely, jak takový klasický tréninkový blok probíhá. Dozvěděly se například, že před samotnými hokejbalovými cvičeními je nutné ještě rozcvičení a rozehřátí a proč je jeho důkladné provedení tak důležité. Na ploše se poté seznámily s hokejkou a míčkem a prostřednictvím jednodušších i složitějších cvičení se míček učily vést a přihrát. Bylo vidět, že pochází z „hokejbalových“ rodin a že s tímto sportem mají zkušenosti. S naprostou suverenitou, zápalem pro věc a zároveň pílí a pečlivostí absolvovaly celý trénink a na konci si za odměnu užily i malý match 3 proti 3. Pro nás bylo ovšem největší odměnou to, že všechny naše nové hráčky v šatně v podstatě jednohlasně prohlásily, že určitě přijdou znovu.

I přes fakt, že se další trénink kvůli nepříznivým okolnostem nekonal, věříme, že jejich nadšení neopadne a že hned, jak to bude možné, opět naskočí do hostivařských barev. Během karanténních opatření my trenéři samozřejmě nezahálíme a dáváme dohromady spoustu cvičení a zábavných aktivit, abychom jim tuto nucenou přestávku řádně vynahradili. Zkrátka se mají holky na co těšit a my se zase těšíme, až je znovu uvidíme na hřišti", uzavírá trenérka nového dívčího týmu.

Pakliže i Vy víte o dívce, která by ráda vyzkoušela trénink hokejbalu a narodila se v ročníku 2009 - 2012, neváhejte předat kontakt, případně nás přímo oslovit na emailu nabory@hbchostivar.cz, nebo telefonním čísle 607 636 376. K vyzkoušení je třeba pouze sportovní oblečení a obuv, vše ostatní zajistíme.

Redakce

 
 

Partneři klubu