HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.01.2019 Aktuální zprávy

„Příprava zatím naplňuje má očekávání", říká junior Štěpán Bůžek!

Ačkoliv se to možná při pohledu na statistické tabulky možná nezdá, je Štěpán Bůžek stabilním členem útočných řad hostivařské juniorky. Na podzim sice v sedmi utkáních nebodoval, sám ale důrazně říká, že hlavní je, když se daří týmu. Jak hodnotí dosavadní zimní přípravu a v čem shledává největší rozdíly mezi dorosteneckou a juniorskou kategorií?

Podzim je nenávratně za Vámi a ty máš za sebou své první období v juniorské soutěži. Jaké pro tebe bylo?

Je to samozřejmě něco jiného a nového. Tréninky nám dávají zabrat, což je dobře. V kabině panuje dobrá nálada a ukazuje se to i na hřišti, protože za celý podzim jsme prohráli jen jedno utkání a naopak vyhráli hodně těžké zápasy, což nám určitě pomohlo.

Statisticky se ti ale zatím asi nedaří podle představ. V čem jsou pro tebe největší rozdíly mezi dorosteneckou a juniorskou kategorií a jak hodláš střeleckou neúspěšnost na jaře odčarovat?

S tím souhlasím. Největší rozdíl je asi ve vyrovnanosti soutěže. Tím chci říct, že letos není žádného lehkého soupeře. Hokejbal se tu hraje víc týmově. V některých situacích mi přijde, že nemám dostatek zkušeností a situace řeším naprosto špatně. A taky občas nepřálo štěstí, ale to už k tomu patří. Ovšem tolik mě to netrápí, týmu se daří a to je hlavní!

Už si nastínil, že ti dávají zabrat i tréninky, jejichž náročnost zřejmě vystoupala i v zimní přípravě. Jak zatím nahlížíš na první dva týdny méně oblíbené přípravy?

Příprava zatím naplňuje má očekávání! Tréninky jsou kvalitní, jsou v tempu a to je paráda. Také se scházíme ve vysokém počtu, což beru taky jako velké plus. Trénujeme jak v tělocvičně, tak i na hřišti s hokejkami, ale taky chodíme běhat ven. Od každého trochu, což si myslím, že nám může v další části sezóny jen pomoci.

Blíží se ale i jarní část, ve které určitě budeš chtít s týmem zanechat výraznou stopu. Co od druhé soutěžní části očekáváš?

Samozřejmě čekám útok na titul! Vím, že vzhledem ke konkurenci to bude strašně náročné, ale já si myslím, že letos máme tým na vítězství. Musíme navázat na výkony z podzimu. Docela dost zápasů se nám z podzimu přesunulo na jaro, takže to bude o něco náročnější než podzimní část. Uvidíme, liga je ještě dlouhá a může se stát cokoliv.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu