HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.12.2018 Rozhovory

„Překvapila mě vyrovnanost zápasů v 1.lize", říká útočník Lukáš Píša!

Stabilním členem sestavy hostivařského A týmu byl v podzimní části i jednadvacetiletý útočník Lukáš Píša, kterého znají už leckde. Osobitý, věčně usměvavý podivín, kterému na zdi dodnes visí hokejista Patrick Kane, zhodnotil v obsáhlém rozhovoru první část sezóny, v první hokejbalové lize.

Je za námi podzimní část, po které patří Hostivaři v první lize možná trochu nečekané, páté místo. Jak hodnotíš první část sezóny?

Podzim byl myslím dost vydařený! Od první chvíle je vidět, že tuto ligu můžeme hrát a dokážeme potrápit každý tým. Rozhodně nejsme outsidery, i když po prvním tréninku jsem se toho teda trošku obával. Páté místo je ale zasloužené!

Je něco, co tě na úrovni první ligy překvapilo?

Překvapila mě určitě vyrovnanost zápasů! V každém utkání je o co hrát, nikoho nemůžeme považovat za lehkého soupeře, se kterým bychom si šli jenom ťuknout. V podstatě každý může porazit každého, což některé výsledky v soutěži potvrzují.

Na který z podzimních zápasů budeš tedy nejraději vzpomínat a který by si radši vypustil z hlavy?

Určitě skvěle odmakané utkaní bylo proti Dobřanům a myslím, že každý z týmu bude na tento zápas rád vzpomínat! Byla to výborná týmová práce, která přinesla tři body. Naopak nejradši bych zapomněl na zápas s Jindřichovým Hradcem, kde jsme nastoupili bez nadšení a utkání spíše protrpěli. Bylo vidět, že jsme nehráli svojí hru, tak jako například proti již zmiňovaným Dobřanům.

Pravidelně si nastupoval ve třetím útoku, jak si spokojen se svou pozicí v týmu?

Spokojen se svou pozicí určitě jsem. Hraju s Jachčou a Viktorem, s kterými si na hřišti dost rozumíme a jako třetí lajna minimálně inkasujeme. V týmu máme jiné hráče, od kterých se čekají góly, takže si myslím, že třetí lajna je pro mě optimální.

Co je tedy hlavním cílem Vás, jako třetího útoku?

Tak předně nedostat gól, hrát jednoduše a udržet soupeře co nejdéle v našem útočném pásmu, což se nám myslím, jako třetí lajně, docela daří.

Tvá nepochybně silná pozice je i v kabině, kde je hitem "kozel" nebo "muší voči"... si rád za exota, nebo ti tuto pozici vytvořila příroda?

(Směje se) Je to spíš tak, že máme skvělou partu, pro kterou je sranda na prvním místě. Určitě mám tuhle pozici od přírody, ale dost tomu napomáhá také týmová pohoda.

Právě tým se od základu změnil, stejně jako jeho vedení. Jak hodnotíš první nastalé změny, které se udály během léta?

S většinou kluků jsem hrál, jak dříve v dorostu tak minulou sezónu v mužích a podle mě se všichni známe natolik, že spolu vycházíme jako spoluhráči i jako přátelé. Starší kluci, jako například Mára Brož, se nám taky snaží poradit na hřišti, nebo při zimní přípravě, kde nám předává svoje zkušenosti a znalosti.

Marek bude určitě za označení "starší kluk" rád. Nicméně, je znát i posun v komfortu mužstva, které se může soustředit především na své výkony?

Určitě, máme novou kabinu, je super, že v ní máme i rotopedy na zahřátí a další věci. Vyhovují mi i společné cesty autobusem na zápasy, při kterých se vždycky dost pobavíme a naladíme se pozitivně na zápas.

Na jaře bude hlavním cílem udržet postupovou pozici pro play-off, mladý tým ale určitě nic snadného nečeká, protože jak si zmiňoval, soutěž je nesmírně vyrovnaná. Jak se hodláš na druhou část sezóny připravit?

Vždycky jsem chtěl co nejméně vynechávat tréninky, a tak se budu snažit chodit nejvíce jak to půjde a také, jak mi dovolí práce. Tréninky třikrát týdně v zimní přípravě budou pro nás přínosem a pokusím se k tomu přidat i nějaký ten individuál, abych byl na play-off připraven co nejlépe.

Je tedy play-off tím, co budeš v této sezóně považovat za úspěch?

Úspěch by to určitě byl, ale samozřejmě se budeme snažit dostat co nejdál a můžu za sebe říct, že určitě máme tým na semifinále této soutěže!

Redakce

 
 

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

A další vystoupení na celé hřiště! Přípravce se na Palmovce dařilo!

22.5.2019

Junioři v prvním semifinále padli! Série pokračuje příští sobotu v Ústí!

21.5.2019

Partneři klubu