HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
27.07.2022 Aktuální zprávy

„Pokud si správně pamatuji, bude to letos už moje deváté soustředění", říká Michal Mikšovský!

Čerstvě šestnáctiletému obránci dorostu, Michalu Mikšovskému, skončila uplynulá sezóna až v úvodu července a proto je nyní rád, že se může věnovat i jiným aktivitám a odpočinku. Současně se ale chystá na své deváté letní soustředění Hostivaře, které startuje 14. srpna! Co od něj očekává a jak zpětně hodnotí nejen červencový European Cup, ale celou poslední sezónu?

Michale, sezona ti letos končila až v úvodu července, kdy si měl možnost obléci reprezentační dres a v Pardubicích si užít European Cup. Jak celou akci, kterou Váš tým ovládl a zvítězil, zpětně hodnotíš?

Jsem rád, že se mi podařilo probojovat až do finálové nominace U16 - Red a s tímto týmem European Cup vyhrát. Setkala se tam super parta kluků, která celý turnaj držela při sobě, jak na hřišti, tak i mimo něj. Turnaj byl jinak zorganizovaný dobře a pro každého hráče je to vždy skvělá zkušenost a čest, změřit síly s týmy z jiných zemí.

Loňský ročník pro tebe tedy měl skvělé zakončení, s týmem dorostu jste ale určitě nedosáhli toho, čeho jste chtěli, že?

V dorostu byl určitě cílem sezóny postup na finálový turnaj. Bohužel jsme si situaci zkomplikovali několika zbytečnými prohrami v průběhu sezóny. I tak jsme ale věřili, že se nám povede vyhrát kvalifikační turnaj a budeme moci zabojovat o titul. Nakonec jsme ale v utkání o všechno prohráli s Kelty a to pro nás znamenalo předčasný konec sezóny.

Na co budeš z uplynulé sezony nejraději vzpomínat?

Na vítězství v eXcellent League a samozřejmě na vítězný European Cup s repre U16.

Nyní vládne letní režim a zasloužené volno. Jak ho trávíš, chystáš se nějak individuálně, nebo čekáš až na odjezd na soustředění?

Zatím ho trávím spíše odpočinkově, přece jen sezóna byla dlouhá. Věnuji se aktivitám, na které přes sezónu není tolik času - výlety s rodinou, plavání a spánku.

Kolik hostivařských soustředění si vlastně už zažil, v čem jsou podle tebe specifická a co očekáváš od toho letošního?

Jestli si dobře pamatuji, tak letos už to bude mé deváté letní soustředění s Hostivaří. Je to pro mne vždy kvalitní týdenní příprava na novou sezónu a letos tomu, doufám, nebude jinak. Nesmí však chybět ani kvalitní teambuilding mimo tréninky a týmový výlet.

Redakce

 
 

Letní soustředění zahájeno! Světlá žije hokejbalem!

14.8.2022

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Partneři klubu