HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.01.2019 Rozhovory

„Nikdy jsem kolem sebe lepší partu lidí nepoznal", říká Daniel Dušák!

Už od přípravkového věku je členem hokejbalové Hostivaře i zanedlouho dvacetiletý brankář Daniel Dušák, kterému ovšem není cizí ani hráčská hokejka, což letos dokazuje v juniorské soutěži. V obsáhlém a zajímavém rozhovoru hodnotí uplynulé období v obou soutěžích, do úst si ale bere i žákovské kategorie nebo Oldovi ponožky... A jak to bylo se stanovým městečkem?

Když se poohlédneš po posledních měsících, jak si hodnotil z brankoviště výkony mladého týmu Hostivaře v první lize?

Myslím, že ze začátku sezóny jsme nikdo netušili do čeho jdeme, což se hned projevilo v našem prvním zápase, který jsme hlavně výsledkově vůbec nezvládli. Postupem času jsme se však osmělovali a zjišťovali, že tuto soutěž můžeme naprosto bez problémů hrát a vyhrávat v ní. Byly zápasy, kde jsme určitě mohli nasbírat více bodů, ale z mého pohledu je umístění po polovině sezóny ve středu tabulky, pro takto mladý tým, pozitivní.

Jak si spokojen se svou pozicí, kdy si prakticky po prvním utkání převzal post nejmenované brankářské jedničky?

Se svou pozicí jsem určitě spokojen. Dostal jsem v sezóně spoustu prostoru, za který jsem moc rád. Důležité je teď ale neusnout na vavřínech, sezóna bude ještě dlouhá.

To bude. Po podzimu jste pátí. Jaké jsou podle tebe možnosti týmu v této soutěži, o co hodláš bojovat?

Myslím, že po půli sezóny jsme nabyli určitou dávku sebevědomí. Jsem přesvědčen, že pokud stabilizujeme sestavu a odjezdíme zimní přípravu, jsme schopni v této vyrovnané soutěži porazit kohokoliv. Uvidíme jak daleko to dotáhneme, ale proč si dávat malé cíle? Cíl je pro mě vždy vyhrát!

Kde podle tebe naopak tlačila na podzim první tým Hostivaře nejvíce bota?

Myslím, že velkým problémem našeho týmu byla počáteční nesehranost. Asi bychom nenašli moc zápasů, ve kterých jsme hráli ve stejném složení, a to především v defenzivních řadách. Chápu kluky, že jim nesedí, když mají každý zápas po svém boku jiného parťáka. Věřím, že tohle se v druhé části soutěže zlepší a více stabilizujeme sestavu. Bota nás určitě tlačila i v přesilovkách, ale do toho se prozatím jako gólman nechci moc pouštět a analyzovat.

Vše směřuje k tomu, že po zapojení mladých talentovaných obránců tým ještě více omladí. Co by podle tebe mohlo být v budoucnu hlavní silou týmu?

Myslím, že je to určitě dobrý směr, stavět na svých mladých odchovancích. Tvoří to určitě potenciál týmu a příslib do budoucna, který by časem mohl vést k fungování v extralize, kam Hostivař musí směřovat. Silou našeho týmu vždy byla, je a věřím že i dlouho bude neuvěřitelně silná parta. Vím, že je to takové klišé, ale kdo nás zná, musí to jen potvrdit. Vyrůstáme spolu od mala a trávíme spolu možná někdy i víc času, než je zdrávo (směje se). Nikdy jsem lepší partu lidí a kamarádů kolem sebe nepoznal.

Daří se i juniorskému týmu, který na podzim prohrál jen jednou a zastáváš v něm pozici v obranných řadách...

V juniorce se nám zatím daří náramně. Troufnu si říct, že je to nejsilnější tým, ve kterém jsem za poslední roky hrál. Naším cílem musí být mety nejvyšší. Už několikrát jsme byli blízko, ale nikdy to nedopadlo. Pokud se něco nezmění, bude tohle moje poslední sezóna v mládežnické kategorii, takže jestli to někdy má přijít, musí teď! Pozici v poli si hrozně užívám, fakt mě to chytlo a jsem rád, že jsem bez problémů vklouzl do sestavy i jako hráč. Sám jsem zvědavý, jak budu nadále pokračovat.

Dokážeš si představit, že by si na této pozici nastoupil i v první lize, nebo se ti jeví rozdíl mezi juniorskou a seniorskou úrovní markantní?

S touhle myšlenkou si pohrávám už od doby, kdy jsem začal vnímat, že můžu bez problémů nastupovat proti klukům co mají v poli o pár let značný náskok. I když nutno říct, že mě také už od mala nebyla hráčská hůl v ruce cizí. Teď mě však věřím, určitě čeká dochytání sezóny v A týmu, na což se chci maximálně soustředit. Řešit co dál budu až po sezóně. Nechme to otevřené.

Už delší dobu se podílíš na výchově a trénování nejmenších Hostíků. Jaké vnímáš největší rozdíly mezi dnešní generací dětí a tím, jací jste byli vy?

Těžko se mi to posuzuje, jelikož se prozatím podílím na tréninku těch nejmenších, kteří jsou povětšinou ještě tak standardně zlobící malé děti. Ale co vídám u starších kategorií, tak to jsou normální zvířata a dobytci (směje se). Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale konkrétně bych chtěl zmínit mladší a starší žáky, takový my jsme určitě nebyli.

No a co to stanové městečko?

Dostali trochu bídu no. Proti bezdomovcům v zásadě nic nemám, každý svého štěstí strůjce, ale na střídačce nám prostě nocovat nebudou! Stačí že všude smrdí Oldovi ponále a dresy, protože už to je fakt nelidský.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu